Serie A. 36. kolejka: wyniki meczów

12/05/2021, 21:12 GMT+2

Trwa zacięta walka o wicemistrzostwo Włoch i udział w Lidze Mistrzów. W środę wszystkie zainteresowane drużyny zgodnie wygrały swoje spotkania. Wśród nich Juventus, który w decydującym momencie wyjazdowego meczu z Sassuolo (3:1) mógł liczyć na Gianluigiego Buffona. W Turynie doszło tego dnia do pogromu, bo Torino przegrało u siebie z Milanem aż 0:7.

Najważniejsze rozstrzygnięcie w Serie A zapadło już na początku maja. Wtedy tytuł zapewnił sobie Inter Mediolan, który wrócił na tron po 11 latach. Za plecami lidera wciąż jest jednak ciekawie. O trzy pozostałe miejsca w Lidze Mistrzów walczą cztery drużyny: Atalanta, Milan, Napoli i Juventus.
Jako pierwsi w 36. kolejce swój mecz rozegrali neapolitańczycy, którzy już we wtorek bez problemu rozprawili się z Udinese (5:1). Mający za sobą kapitalny mecz Piotr Zieliński w środę mógł ze spokojem patrzeć na mecze rywali. Potknięcia któregoś z nich się jednak nie doczekał.

Wielkie strzelanie w Turynie

Całą stawkę postraszył Milan. Na spotkanie z Torino wybrał się bez kontuzjowanego Zlatana Ibrahimovicia i pokazał, że i bez Szweda potrafi być niezwykle skuteczny.
Gospodarze, w składzie których do 56. minuty występował Karol Linetty, zostali rozbici aż 7:0. Bohaterem mediolańczyków został autor hat-tricka Ante Rebić, który skompletował go w zaledwie 13 minut.
Dla Milanu była to najwyższa wyjazdowa wygrana od 20 lat, gdy pokonał w derbach Inter 6:0.

Rekord Buffona, "setka" Ronaldo

W spotkaniu z Sassuolo między słupkami Juventusu zabrakło Wojciecha Szczęsnego, którego zastąpił Gianluigi Buffon. 43-latek był bohaterem pierwszych minut. Zatrzymał wtedy strzał z jedenastki Domenico Berardiego, zostając najstarszym bramkarzem w historii ligi włoskiej, który obronił karnego.
Stara Dama do tego momentu nie rozgrywała wcale dobrego spotkania, za strzelanie goli wzięła się dopiero po interwencji Buffona.
Piłkę do siatki posłał między innymi Cristiano Ronaldo, dla którego była to setna bramka dla turyńczyków we wszystkich rozgrywkach. Najważniejsze trafienie zaliczył jednak tego dnia nie on, tylko Paulo Dybala. Po tym, jak trafił na 3:1, gospodarze stracili wiarę w dogonienie gości.

Glik nie zatrzymał Atalanty

Trzy punkty dopisała też sobie Atalanta, która pokonała Benevento z Kamilem Glikiem w składzie. Wygrana 2:0 sprawiła, że sytuacja walczącej o utrzymania drużyny Polaka jest coraz gorsza. Na dwie kolejki przed końcem do bezpiecznego miejsca brakuje jej czterech punktów.
Sytuacja na górze tabeli się nie zmieniła. Miejsca za Interem zajmują kolejno: Atalanta (75 pkt.), Milan (75), Napoli (73) i Juventus (72).