Sergio Ramos może zostać dodatkowo ukarany

26/02/2019, 20:45 GMT+1

Kapitan Realu Madryt Sergio Ramos został oskarżony o celowe otrzymanie żółtej kartki w pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów. Królewscy wygrali w Amsterdamie z Ajaksem 2:1, a Hiszpan "wykartkował" się w 89. minucie meczu i nie zagra w rewanżu. UEFA nie zamierza tolerować takich zachowań i w czwartek zdecyduje o tym, czy da piłkarzowi dłuższą karę.

Hiszpański stoper uznał, że koledzy z drużyny poradzą sobie bez niego w rewanżu, który odbędzie się 5 marca na Stantiago Bernabeu. Ramos otrzymał żółtą kartkę w 89. minucie starcia w Amsterdamie, zaraz po tym gdy Real Madryt uzyskał korzystny wynik. Triumfatorzy ostatnich trzech edycji Ligi Mistrzów wygrali na Johan Cruyff ArenA 2:1 i są w bardzo dobrej sytuacji przed rewanżem.
- Nie lekceważę rywala czy nie uznaję, że dwumecz jest rozstrzygnięty, ale czasami w futbolu musisz podejmować trudne decyzje i cóż, tak zdecydowałem - powiedział bezpośrednio po meczu w Amsterdamie Ramos.
Zawieszenie w rewanżu za nadmiar żółtych kartek sprawiłoby, że doświadczony piłkarz miałby czyste konto na dalszą część rozgrywek, o ile Real awansowałby do ćwierćfinału.
Komisja zdecyduje, Kondogbię już ukarała
UEFA dzień po spotkaniu w Amsterdamie (14 lutego) rozpoczęła śledztwo w tej sprawie. Europejska Federacja Piłkarska zdecydowała się stanowczo zainterweniować, Zespół Kontroli, Etyki i Dyscypliny przy UEFA w czwartek rozpatrzy sprawę.
W poprzednim tygodniu za podobny występek dwa mecze kary otrzymał pomocnik Valencii Geoffrey Kondogbia. Francuz otrzymał żółtą kartkę w 82. minucie meczu z Celtikiem Glasgow, gdy Nietoperze prowadziły na Celtic Park 2:0. Były zawodnik Interu celowo opóźniał grę, bowiem chciał "wykartkować" się na mecz rewanżowy. Europejska Federacja ukarała go dwoma dodatkowymi meczami odpoczynku. Piłkarz nie wystąpi w obu spotkaniach 1/8 finału z FK Krasnodar.
Autor: ma, kip / Źródło: eurosport.pl