Sensacja w Bielsku! Legię pognębił jej własny piłkarz

01/12/2013, 16:59 GMT+1

W ostatnim meczu 18. kolejki T-Mobile Ekstraklasy prowadząca w tabeli Legia przegrała na wyjeździe 0:1 z Podbeskidziem. Mistrzowie Polski moli wykorzystać potknięcie Górnika i umocnić się na pozycji lidera, ale po golu wypożyczonego z Warszawy do "Górali" Aleksandra Jagiełły ponieśli sensacyjną porażkę.

Na początku sezonu rozpędzona Legia pokonała przy Łazienkowskiej bielszczan 4:0. Bramki dla warszawian zdobywali Marek Saganowski, Helio Pinto, Henrik Ojamaa i Wladimer Dwaliszwili.
W Bielsku-Białej od pierwszej minuty oglądaliśmy tylko tego ostatniego. Saganowski ciągle leczy kontuzję, z kolei pozostali dwaj znaleźli się na ławce rezerwowych.

Brzyski zmarnował "setkę"

Przed przerwą goście mieli jedną bardzo dobrą okazję do objęcia prowadzenia. Po dośrodkowaniu z prawej strony Miroslava Radovicia Tomasz Brzyski z najbliższej odległości uderzył jednak w Richarda Zajaca.
Był to jeden z raptem dwóch celnych strzałów oddanych przez Legię w pierwszej połowie. Podbeskidzie pod tym względem było jeszcze gorsze, bo zatrudniło Dusana Kuciaka tylko raz, jak więc łatwo się domyślić mecz do porywających nie należał.
W 78. minucie do bramki trafił Ojamaa, ale sędzia gola nie uznał. Słusznie, bo stojący przed Zajacem Ivica Vrdoljak ewidentnie przeszkadzał bramkarzowi gospodarzy i utrudnił mu skuteczną interwencję.

Jagiełło pogrążył swoich

W samej końcówce meczu wątpliwości już nie było, padł prawidłowy gol. Zdobył go zawodnik Legii Aleksander Jagiełło, tyle że akurat w tym sezonie wypożyczony jest do Podbeskidzia, więc w obozie warszawian z tej bramki raczej nikt się nie ucieszył.
W doliczonym czasie gry Jagiełło mógł Kuciaka pokonać jeszcze raz. W sytuacji sam na sam uderzył obok słowackiego bramkarza, ale też minimalnie obok słupka.

Podbeskidzie Bielsko-Biała – Legia Warszawa 1:0

Bramki: 1:0 Aleksander Jagiełło (89)

Żółta kartka – Podbeskidzie: Adam Deja, Anton Sloboda, Błażej Telichowski; Legia Warszawa: Tomasz Jodłowiec
W nawiasie noty wystawione przez redakcję:

Podbeskidzie Bielsko-Biała: Richard Zajac (3,5) - Tomasz Górkiewicz (3,5), Dariusz Pietrasiak (3,5), Bartłomiej Konieczny (3,5), Błażej Telichowski (4) - Marek Sokołowski (3,5), Dariusz Łatka (3), Adam Deja (3) (46. Sebastian Bartlewski), Anton Sloboda (4), Piotr Malinowski (4) (63. Aleksander Jagiełło 5) - Fabian Pawela (3,5) (75. Mateusz Kupczak)

Legia Warszawa: Dusan Kuciak (3,5) - Bartosz Bereszyński (2), Jakub Rzeźniczak (2,5), Inaki Astiz (3), Jakub Wawrzyniak (2,5) – Łukasz Broź (3), Ivica Vrdoljak (2), Miroslav Radovic (2), Tomasz Jodłowiec (4), Tomasz Brzyski (3) (78. Henrik Ojamaa) - Władimir Dwaliszwili (2,5) (72. Patryk Mikita)
Autor: iwan / Źródło: sport.tvn24.pl