Seattle Sounders mistrzem MLS. Seattle Sounders FC - Toronto FC: wynik meczu - Piłka nożna

11/11/2019, 11:43 GMT+1

Piłkarze Seattle Sounders po raz drugi wywalczyli mistrzostwo północnoamerykańskiej ligi MLS. Podobnie jak w 2016 roku, w finale pokonali Toronto FC, tym razem 3:1. Obie drużyny spotkały się w meczu o tytuł także w 2017 roku, ale wówczas to kanadyjski zespół wygrał 2:0.

W niedzielę na trybunach CenturyLink Field w Seattle zasiadło ponad 69,5 tys. fanów. Tak wielkiej frekwencji na meczu piłki nożnej w Szmaragdowym Mieście nigdy wcześniej nie odnotowano.

Opanowali nerwy w drugiej połowie

Choć to goście mieli zdecydowaną przewagę w posiadaniu piłki, obie drużyny stworzyły identyczną liczbę sytuacji bramkowych (14).
Wszystkie bramki padły w drugiej połowie. W 57. minucie prowadzenie Sounders dał Kelvin Leerdam. Kolejne gole strzelili: Victor Rodriguez (76. minuta) - po ładnej akcji zespołowej oraz Raul Ruidiaz (90. minuta) - po kontrataku.
Toronto stać było jedynie na honorowe trafienie Jozy'ego Altidore'a w doliczonym przez sędziego czasie gry.

Pomogło wsparcie fanów

- Dzielenie tej chwili z tak liczną publicznością znaczy dla mnie bardzo wiele – powiedział po ostatnim gwizdku szczęśliwy bramkarz gospodarzy Stefan Frei.
- Gramy na wysokim poziomie, a dodatkowo jesteśmy mocni psychicznie. Codziennie pracujemy, by być jeszcze lepszymi, a przed naszymi kibicami gra się nam zdecydowanie łatwiej. Zasłużyliśmy na ten sukces – podkreślił Victor Rodriguez, który został wybrany MVP finału.
- Nie uniknęliśmy nerwów w pierwszej połowie. Kilku piłkarzy potrzebowało czasu, by opanować emocje – przyznał z kolei trener Sounders Brian Schmetzer.

W pogoni za Galaxy

Ekipa ze Seattle ukończyła sezon zasadniczy na drugim miejscu w Konferencji Zachodniej i z czwartym wynikiem w całej lidze. Więcej punktów od Toronto wywalczyło aż osiem ekip.
Najbardziej utytułowaną drużyną w MLS pozostaje Los Angeles Galaxy, mająca na koncie pięć tytułów mistrzowskich. Sounders wywalczyli dotąd dwa (2016, 2019), a Toronto FC jeden (2017). W 2018 roku w lidze triumfował Atlanta United FC.

Autor: br\kwoj / Źródło: Eurosport; PAP