Schalke - Hertha Berlin: gol Krzysztofa Piątka - Puchar Niemiec

04/02/2020, 21:27 GMT+1

66 minut czekał Krzysztof Piątek na zdobycie bramki dla nowego zespołu. W 39. minucie meczu 1/8 finału Pucharu Niemiec między Herthą Berlin i Schalke 04 Polak strzelił na 2:0 i mógł zademonstrować swoją firmową cieszynkę. Gol Piątka nie dał jednak awansu jego drużynie, która uległa po dogrywce 2:3.

Akcję otworzyło bardzo długie podanie, po którym w okolice pola karnego gospodarzy ruszyli Pascal Koepke i asekurujący go Piątek. Niemiec wyprzedził obrońców Schalke i wbiegł w szesnastkę rywali. Po chwili oddał piłkę Piątkowi, który płaskim strzałem obok słupka pokonał Aleksandra Nubela.

Polski napastnik wystąpił we wtorek po raz pierwszy w meczu Pucharu Niemiec. Reprezentant naszego kraju trafił do berlińskiej drużyny w ubiegłym tygodniu. Kilka dni później zagrał 28 minut w swoim premierowym spotkaniu w Bundeslidze, rozgrywanym również z Schalke i zremisowanym 0:0.

Pucharowe szaleństwo w Eurosporcie

Każde spotkanie 1/8 finału Pucharu Niemiec pokaże na żywo Eurosport Player, a poszczególne mecze będą transmitowane w Eurosporcie 1 i Eurosporcie 2. Na stronie eurosport.pl dostępne będą materiały wideo, w tym skróty spotkań i najładniejsze gole.