Schalke - Bayern Monachium: wynik i relacja - Puchar Niemiec

03/03/2020, 21:38 GMT+1

Bayern Monachium w półfinale Pucharu Niemiec. Bawarczycy pokonali we wtorek na wyjeździe Schalke 1:0 po golu Joshuy Kimmicha.

Monachijczycy mają patent na ekipę z Gelsenkirchen. W Bundeslidze wygrali 3:0 (w sierpniu) i 5:0 (w styczniu) - w obu spotkaniach Robert Lewandowski wbił łącznie cztery gole.
We wtorkowy wieczór polskiego napastnika zabrakło z powodu kontuzji. Trener Hans-Dieter Flick postawił z przodu na tercet Philippe Coutinho, Thomas Mueller i Serge Gnabry.

Schalke nieskuteczne

Na początku meczu niespodziewanie zaatakowali gospodarze. W 5. minucie nieznacznie z dystansu chybił Alessandro Schopf.
W minucie 12. poprzeczkę obił Guido Burgstaller. Austriacki pomocnik niedługo potem trafił do siatki, ale bramka nie została uznana z powodu pozycji spalonej.
Bayern przetrwał. I w 40. minucie zadał - jak się później okazało - decydujący cios. Z rzutu rożnego dośrodkował Coutinho, po zamieszaniu piłka trafiła do stojącego na linii pola karnego Kimmicha. Obrońca gości przymierzył idealnie.

Po przerwie mistrzowie Niemiec mieli kilka niezłych sytuacji, ale żadnej nie wykorzystali. Najbliżej zdobycia bramki byli Gnabry, Leon Goretzka i Coutinho. A Schalke, ograniczające się do kontr, nie było w stanie odpowiedzieć.
Puchar Niemiec na żywo w Eurosporcie i Eurosport Playerze.