SC Verl - Union Berlin: wynik i relacja - Puchar Niemiec

05/02/2020, 19:43 GMT+1

Długo, bo aż do 86. minuty pachniało dogrywką w meczu 1/8 finału Pucharu Niemiec pomiędzy występującym w lidze regionalnej SC Verl a Unionem Berlin z Rafałem Gikiewiczem w bramce. Beniaminek Bundesligi nie pozwolił na nią. O zwycięstwie 1:0 i awansie drużyny Polaka przesądziła piękna bramka.

Piłkarze Unionu przystępowali do środowego meczu z zamiarem poprawienia humoru po ligowej klęsce w Dortmundzie z Borussią 0:5.
- Skupiamy się na awansie do ćwierćfinału. To okazja, aby odzyskać wiarę w siebie. To inne rozgrywki. Liga nadal trwa, w pucharze gra się tylko jeden mecz - mówił na konferencji prasowej trener beniaminka Bundesligi Urs Fischer.
Wydawało się, że jego środowy rywal to idealny zespół na przełamanie, w końcu drużyna prowadzona przez Guerino Caprettiego walczy w tym sezonie o awans do III ligi. Tyle że puchary często rządzą się swoimi prawami i starcie na stadionie, które obejrzał komplet pięciu tysięcy kibiców, to potwierdziło.

Doświadczenie wzięło górę

Czwartoligowiec nie przestraszył się bardziej doświadczonego rywala. Zaczął bardzo odważnie, czego efekty przyszły w postaci sytuacji Yildirima Trimmela i Nico Heckera w pierwszym kwadransie. Gikiewicz był czujny w bramce Unionu.
Potem tempo meczu siadło i to na długo. Do głosu doszli przyjezdni. W ich szeregach wyróżniał się Christian Gentner. Czas upływał jednak nieubłaganie, a goli kibice wciąż nie oglądali. Zapowiadało się na dogrywkę. Berlińczycy jednak na nią nie pozwolili. W 86. minucie kapitalny strzał z prawej strony z linii pola karnego oddał Robert Andrich, piłka odbiła się od poprzeczki i wpadła do bramki.
W końcówce gospodarze postawili wszystko na jedną kartę. W doliczonym czasie byli bliscy gola wyrównującego, jednak Gikiewicz dwukrotnie zachował zimną krew w bramce.
Kolejne czyste konto Polaka stało się faktem. Podobnie jak awans Unionu do ćwierćfinału - po raz pierwszy od 19 lat. Swojego rywala w następnej rundzie berlińczycy poznają w niedzielę wieczorem. Wtedy odbędzie się losowanie.