SC Freiburg - RB Lipsk, incydent podczas inauguracyjnego meczu na nowym stadionie, co się stało? - piłka nożna

16/10/2021, 19:15 GMT+2

Nie tak wyobrażano sobie otwarcie stadionu we Freiburgu. Atmosferę piłkarskiego święta przyćmiła dramatyczna walka o życie kibica na trybunach.

Doszło do tego w trakcie meczu 8. kolejki na nowo otwartym Europa-Park Stadion pomiędzy ekipami z Freiburga oraz Lipska. W pewnym momencie, podczas drugiej połowy, spiker poprosił wszystkich o ciszę.
"Na stadionie panuje świąteczny nastrój, nagle robi się cicho, zwijane są transparenty stadionowe. Sanitariusze ustawiają wokół osoby parawan. Po meczu nie puszczano na stadionie muzyki" - relacjonował na swojej stronie dziennik "Bild".
Okazało się, że jeden z fanów potrzebuje natychmiastowej pomocy lekarskiej. Po wykonaniu reanimacji przewieziono go do pobliskiego szpitala, ale nanie wiadomo, jaki jest stan pacjenta.
Nie wiadomo również, od czego wszystko się zaczęło, co dokładnie kibicowi dolegało. Nie jest znana jego płeć.

Oświadczenie klubu

Po spotkaniu Freiburg odniósł się do całej sytuacji na klubowym koncie na Twitterze.
"Są rzeczy ważniejsze niż piłka nożna. Podczas meczu interweniowali lekarze, reanimowany był kibic. Znajduje się aktualnie pod opieką lekarzy w szpitalu. Kierujemy wobec niego najlepsze życzenia i dziękujemy wszystkim za właściwą reakcję" - napisano.
Mecz zakończył się rezultatem 1:1. Goście prowadzili od 32. minuty po trafieniu Szweda Emila Forsberga z rzutu karnego. W drugiej połowie do remisu doprowadził Koreańczyk Woo-Yeong Jeong.
W tabeli Bundesligi Freiburg plasuje się na 4. miejscu (16 pkt). Ekipa Jessiego Marscha zajmuje 8. lokatę (11).
Autor: rozniat/twis / Źródło: Eurosport.pl, Bild