Sassuolo - Juventus Turyn: wynik meczu i relacja - Serie A

16/07/2020, 06:10 GMT+2

Wpadka Juventusu. Zmierzająca po dziewiąte mistrzostwo z rzędu Stara Dama znów nie zdołała odnieść zwycięstwa. Tym razem drużyna z Turynu, z Wojciechem Szczęsnym w bramce, zremisowała na wyjeździe z Sassuolo 3:3, choć prowadziła już 2:0.

W środowy wieczór goście od razu ruszyli do ataku. W 6. minucie bramkę zdobył Danilo, w 12. drugie trafienie dołożył Gonzalo Higuain.

Ósme w tabeli Sassuolo odpowiedziało jednak w imponujący sposób. Jeszcze w pierwszej połowie gola wbił Filip Djuricić, a po przerwie Szczęsnego pokonali Domenico Berardi precyzyjnym strzałem z rzutu wolnego oraz Francesco Caputo z bliska.

Szczęsny ratował

Obrońców tytułu stać było tylko na wywalczenie punktu - w minucie 64. wynik na 3:3 ustalił Alex Sandro.

Pod koniec efektownymi interwencjami turyńczyków od porażki uratował bramkarz reprezentacji Polski.

To trzeci z rzędu mecz drużyny Szczęsnego bez wygranej. W poprzednich kolejkach Juventus przegrał z Milanem 2:4 i zremisował z Atalantą Bergamo 2:2.

Mimo słabszych ostatnio wyników ekipa Starej Damy (77 pkt) pozostaje zdecydowanym faworytem walki o mistrzostwo, które byłoby dla niej dziewiątym z rzędu. Na pięć kolejek przed końcem sezonu ma siedem punktów przewagi nad rewelacyjną Atalantą, która dzień wcześniej - znów imponując skutecznością - pokonała przedostatnią Brescię aż 6:2.

Grał Teodorczyk

Trzecie Lazio (69 pkt) zremisowało w środę na wyjeździe z Udinese 0:0. W zespole gospodarzy od 68. minuty grał Łukasz Teodorczyk. Dla rzymian to pierwszy remis po serii trzech porażek.

Czwarty jest Inter (68 pkt), ale mediolańczycy dopiero w czwartek zagrają na wyjeździe z zamykającym tabelę SPAL Ferrara i w razie zwycięstwa awansują na drugie miejsce.