Sassuolo - Inter Mediolan: wynik i relacja - Serie A

02/10/2021, 20:38 GMT+2

Inter Mediolan zwłaszcza w pierwszej połowie miał ogromne problemy z Sassuolo, ale ostatecznie mistrz Włoch zdołał zwyciężyć na wyjeździe 2:1 w 7. kolejce Serie A.

Zajmujący trzecie miejsce w tabeli Inter był zdecydowanym faworytem starcia z ekipą z Modeny. Jednak w pierwszej połowie piłkarze Simone Inzaghiego mieli ogromne problemy ze stwarzaniem sytuacji podbramkowych. Ponadto notowali dużo strat.
Tymczasem grające z polotem Sassuolo strzeliło gola. Milan Skriniar sfaulował w polu karnym Jeremiego Bogę i sędzia podyktował jedenastkę. Domenico Berardi nie zmarnował okazji.
Inter mógł wyrównać za sprawą uderzenia Nicolo Barelli, ale kapitalną interwencją popisał się bramkarz Andrea Consigli.

Odpowiedź Dżeko

Początek drugiej połowy również należał do gospodarzy. Na lewej stronie szaleli wspomniany Boga i Rogerio. Mediolańczycy prezentowali się gorzej pod względem fizyczny, nie nadążali za rywalami. Brakowało im pomysłu i precyzji.
Inzaghi postanowił zareagować i w 57. minucie wprowadził na boisko czterech nowych zawodników, w tym Edina Dżeko. Kilkadziesiąt sekund później Bośniak odwdzięczył się trenerowi, gdy znakomicie zamknął dośrodkowanie Ivana Perisicia uderzeniem głową. To jego 6. gol w obecnym sezonie.

Na tym nie koniec. Dżeko miał udział również przy kolejnej bramce, albowiem został sfaulowany w szesnastce przez golkipera Sassuolo. Rzut karny wykorzystał Lautaro Martinez i tym samym 3 punkty pojechały do Mediolanu.
Przynajmniej do zakończenia niedzielnych spotkań Inter będzie wiceliderem ze stratą punktu do prowadzącego Napoli.
Sassuolo - Inter Mediolan 1:2 (1:0)
Bramki: Berardi (22' - rzut karny) - Dżeko (58'), Martinez (78' - rzut karny)
Autor: PO / Źródło: eurosport.pl