Sampdoria - Inter: wynik i relacja z meczu - Serie A

12/09/2021, 15:14 GMT+2

Pierwsze punkty stracone przez broniący tytułu w Serie A Inter. Piłkarze z Mediolanu zremisowali 2:2 z Sampdorią w trzeciej kolejce. Bardzo aktywny tego popołudnia w Genui był Bartosz Bereszyński, który rozegrał cały mecz i zdążył zaliczyć asystę oraz otrzymać żółtą kartkę.

Nerazzurri dwukrotnie prowadzili po golach Federico Dimarco (18.) i Argentyńczyka Lautaro Martineza (44.). Sampdoria odpowiedziała trafieniami Japończyka Mayi Yoshidy (32.) i Tommasso Augello (47.). Przy drugim trafieniu asystował reprezentant Polski.
Bereszyński dopadł do piłki i świetnym zwodem zmylił obrońcę, a następnie dośrodkował wprost do niepilnowanego kolegi z zespołu, który popisał się potężnym strzałem. Bramkarz Interu nie miał szans.

Grali Polacy

W 74. minucie Sampdoria była bliska zdobycia zwycięskiej bramki, ale po zagraniu Mikkela Damsgaarda piłkę z linii bramkowej wybił pomocnik Danilo D'Ambrosio.
Liderem Serie A z kompletem punktów po trzech meczach jest Napoli Piotra Zielińskiego, które w sobotę pokonało u siebie Juventus 2:1. Przy pierwszym trafieniu dla gospodarzy błąd popełnił bramkarz "Starej Damy" Wojciech Szczęsny.
Inter tymczasowo awansował na drugie miejsce w tabeli z dorobkiem siedmiu punktów, ale większość drużyn nie rozegrało jeszcze swoich meczów 3. kolejki. W środę podopieczni Simone Inzaghiego zmierzą się z Realem Madryt w Lidze Mistrzów.
W innych niedzielnych meczach również nie zabrakło Polaków. Pierwszą połowę w barwach Cagliari rozegrał na środku obrony Sebastian Walukiewcz, który na drugą odsłonę już nie wyszedł. 74. minuty w meczu Torino z Salernitaną zagrał pomocnik gospodarzy Karol Linetty. Z kolei boczny obrońca Arkadiusz Reca (Spezia) wszedł na boisko w 87. minucie.