Rosyjska Premier Liga. FK Rostów - Krasnodar: wynik i relacja. Czerwona kartka Grzegorza Krychowiaka

13/09/2021, 19:42 GMT+2

Tylko pół godziny Grzegorza Krychowiaka po przerwie na kadrę. W pierwszym meczu po powrocie ze zgrupowania reprezentacji Polski pomocnik Krasnodaru został usunięty z boiska w zakończonym remisem 1:1 wyjazdowym meczu z FK Rostów w 7. kolejce rosyjskiej ekstraklasy.

Pierwsze dni września Krychowiak spędził na zgrupowaniu reprezentacji Polski, która grała w eliminacjach do mistrzostw świata 2022. W trzech meczach Biało-Czerwoni wywalczyli siedem punktów - kolejno 4:1 z Albanią, 7:1 z San Marino i 1:1 z Anglią - dlatego 31-letni pomocnik mógł wracać do swojego klubu podbudowany.
Powrót do klubowej piłki okazał się jednak niezbyt udany. Krychowiak, który wyszedł w podstawowym składzie drużyny z Krasnodaru, nie wytrwał na boisku nawet do końca pierwszej części gry.
Już w 6. minucie Krychowiak złapał pierwszą żółtą kartkę. Nie minęły dwa kwadranse meczu, a sędzia - za faul w środku boiska - ponownie upomniał piłkarza reprezentacji Polski, który był sfrustrowany straconą chwilę wcześniej bramką.
W konsekwencji sędzia pokazał 31-latkowi czerwoną kartkę i odesłał go do szatni.

Przedziwne okoliczności

Z punktu widzenia gości mecz był szalony od początku do końca. Od 29. minuty Krasnodar przegrywał, po tym jak Uros Spajić skierował piłkę do własnej bramki. Minutę później z boiska wyleciał Krychowiak, a na domiar złego jeszcze przed przerwą karnego dla Krasnodaru nie wykorzystał Remy Cabella.
Rozgrywany w przedziwnych okolicznościach mecz 7. kolejki rosyjskiej ekstraklasy ostatecznie skończył się jednak remisem 1:1. W 65. minucie gola na wagę punktu strzelił rezerwowy Eduard Spertsyan, który pojawił się na boisku w pierwszej połowie, gdy trener Krasnodaru na szybko był zmuszony załatać dziurę w środku boiska po stracie Krychowiaka.
Autor: łup / Źródło: eurosport.pl