Ronaldo zadrwił z piłkarza Romy. "Jesteś za mały, żeby ze mną gadać"

13/05/2019, 07:27 GMT+2

Włoskie media analizują sytuację z niedzielnego meczu Romy z Juventusem (2:0), w którym doszło do ostrej wymiany zdań między zawodnikiem gospodarzy Alessandro Florenzim i Cristiano Ronaldo. Jak się okazuje, piłkarz mistrzów Włoch śmiał się z rywala, wytykając mu niski wzrost.

Pod koniec spotkania Włoch miał pretensje do Ronaldo, że ten nie zachował się fair play, gdy na boisku leżał kontuzjowany zawodnik Romy. Portugalczyk na jego zarzuty zareagował ironicznym uśmiechem. Pozwolił sobie też na komentarz.
Jak przeanalizowały włoskie media, zawodnik turyńczyków zadrwił z wzrostu swojego rywala, który mierzy 173 centymetry. "Jesteś za mały, żeby ze mną gadać" - przytacza słowa Ronaldo dziennik "La Gazzetta dello Sport". Na nagraniu widać, że Portugalczyk wykonał przy tym wymowny gest.

Sprzeczkę zakończyła dopiero interwencja arbitra i innych piłkarzy. Gdy zawodnicy w końcu się wyściskali, wydawało się, że konflikt został zażegnany. Po spotkaniu zawodnik Romy wrócił jednak do tematu.
- My dwa razy wybijaliśmy piłkę, kiedy ktoś potrzebował pomocy, on dwukrotnie tego nie zrobił. W pierwszej połowie mogliśmy przeprowadzić kontrę, ale przerwaliśmy akcję, bo inaczej nie potrafimy - przyznał.
- Wygrał Złotą Piłkę i myśli, że ma prawo robić, co chce - dodał.
Niedzielne starcie było dla rzymian jednym z najważniejszych w sezonie. Piłkarze ze stolicy wciąż mają szansę na zajęcie czwartego miejsca gwarantującego udział w Lidze Mistrzów. Kluczowa dla wyniku spotkania była jego końcówka. Florenzi zdobył gola na 1:0 w 79. minucie, a wynik ustalił potem Edin Dżeko.
Autor: TG / Źródło: gazzetta.it, eurosport.pl