Ronald Koeman dostał czerwona kartkę. Jaką karę dostał? - La Liga - piłka nożna

24/09/2021, 20:06 GMT+2

Trener Ronald Koeman został zawieszony na dwa mecze i nie będzie mógł kierować zespołem Barcelony w spotkaniach ekstraklasy Hiszpanii z Levante oraz Atletico Madryt - zdecydowała odpowiednia komisja La Liga.

Holender w czwartkowym meczu z Cadiz, zakończonym bezbramkowym remisem, został ukarany przez sędziego czerwoną kartką. Z boiska schodził wyraźnie przybity.

Koeman miał pretensje

Był to efekt zdarzenia z piątej minuty doliczonego czasu gry, kiedy szkoleniowiec Barcy miał pretensje, że arbiter przerwał akcję jego drużyny. Arbiter uczynił to jednak, gdyż na boisku znajdowały się dwie piłki.

Pogrążona w kryzysie finansowym i przetrzebiona kontuzjami Barcelona zachowała wprawdzie w Kadyksie status niepokonanej, ale z dziewięcioma punktami w dorobku po pięciu rozegranych spotkaniach zajmuje siódme miejsce w tabeli.

Nie wytrzymuje ciśnienia

Z kolei na inaugurację nowej edycji Ligi Mistrzów drużyna ze stolicy Katalonii przegrała na Camp Nou z Bayernem Monachium 0:3. Po tej porażce i remisie z Granadą 1:1 w mediach zaczęły się mnożyć spekulacje na temat ewentualnego zwolnienia Koemana. Holender już po poniedziałkowym meczu w La Liga powiedział, że ma dosyć pytań o swoją przyszłość.
W środę na konferencji prasowej przed czwartkowym meczem z Cadiz Koeman zaskoczył dziennikarzy. Zaraz po wejściu do sali odczytał oświadczenie, w którym opowiadał o problemach i przyszłości zespołu. Następnie nie czekał na pytania mediów, tylko od razu opuścił salę. Najwyraźniej Koeman nie wytrzymuje ciśnienia, kiedy jego posada wisi na włosku.
Autor: dasz / Źródło: PAP, eurosport.pl