Robert Lewandowski w jedenastce kolejki tygodnika Kicker - Bundesliga

06/12/2021, 11:34 GMT+1

Świetny występ Roberta Lewandowskiego okraszony dwoma golami w meczu z Borussią Dortmund nie umknął uwadze dziennikarzy "Kickera". Napastnik Bayernu po raz czwarty w tym sezonie znalazł się w "jedenastce kolejki" Bundesligi, wybieranej przez prestiżowy magazyn.

Za swój występ w szlagierze 14. kolejki Lewandowski otrzymał notę 1,5 (w skali od 1-6; im niższa, tym lepsza). Strzelił w nim 15. i 16. gola w sezonie. Do siatki trafił w dziewiątej (po podaniu Thomasa Muellera) oraz 77. minucie, gdy z rzutu karnego ustalił wynik na 3:2 dla Bawarczyków.
Polak zgromadził już 26 trafień w 25 meczach przeciwko BVB - żadnemu innemu klubowi w karierze nie strzelał goli tak często.

Dominacja piłkarzy Freiburga

Za występ w "Der Klassiker" doceniony został też klubowy kolega "Lewego" Kingsley Coman, autor drugiego gola w tamtym spotkaniu. To jedyni piłkarze mistrza Niemiec w jedenastce kolejki.
Najwięcej, bo aż pięciu przedstawicieli ma w niej SC Freiburg. To efekt wyjazdowej wygranej w Moenchengladbach z Borussią 6:0. Co ciekawe, wynik został ustalony już w 37. minucie.
Nigdy wcześniej w Bundeslidze drużyna gości nie prowadziła tak wysoko już do przerwy.
Najlepszym piłkarzem 14. kolejki wybrano Patricka Schicka, który strzelił aż cztery gole w sobotnim meczu z Greuther Fuerth (7:1) i otrzymał od "Kickera" najwyższą z możliwych notę 1, oznaczająca klasę światową. Czeski napastnik Bayeru Leverkusen w klasyfikacji strzelców traci cztery bramki do Lewandowskiego.
Autor: lukl / Źródło: eurosport.pl, kicker.de