Robert Lewandowski strzelił siódmego gola. RB Lipsk - Bayern Monachium: wynik na żywo i relacja live - Bundesliga

15/09/2019, 05:50 GMT+2

Błyskawiczny cios Bayernu wyprowadził Robert Lewandowski. Polak strzelił gola już w trzeciej minucie meczu wyjazdowego z RB Lipsk, ale wystarczyło to do remisu 1:1. Po czterech kolejkach Bundesligi to zespół z Lipska jest liderem.

Wszystko zaczęło się od przechwytu Thomasa Muellera, który przejął piłkę jeszcze na połowie Bayernu.

Pociągnął parę metrów, zobaczył, że czający się między obrońcami Robert Lewandowski gotowy jest wrzucić wyższy bieg i podał. Zrobił to perfekcyjnie, Polak opanował piłkę i pognał z nią w kierunku bramki i mając przed sobą tylko bramkarza, strzelił w jego lewy róg. Peter Gulacsi rzucił się w drugą stronę.

Wymarzone otwarcie hitu ligi niemieckiej dla Bayernu. To siódmy gol Polaka w ekstraklasie w tym sezonie.

Stracili punkty pierwszy raz

Do wyrównania tuż przed przerwą doprowadził Szwed Emil Forsberg, który nie pomylił się z rzutu karnego.
Spotkanie w Lipsku skończyło się remisem 1:1.
Broniący tytułu monachijczycy mają osiem punktów i zajmują trzecie miejsce. RB Lipsk potknął się pierwszy raz, zgromadził dziesięć punktów i prowadzi w tabeli.
Wyniki 4. kolejki:Borussia Dortmund - Bayer Leverkusen 4:0
FSV Mainz - Hertha Berlin 2:1
Augsburg - Eintracht Frankfurt 2:1
FC Koeln - Borussia Moenchengladbach 0:1
Union Berlin - Werder Brema 1:2
RB Lipsk - Bayern Monachium 1:1
Fortuna Duesseldorf - VfL Wolfsburg 1:1