Robert Lewandowski strzelił gole Fortunie Duesseldorf. Komplet klubów Bundesligi na liście "ofiar" - Bundesliga

30/05/2020, 17:59 GMT+2

Nie ma już w Bundeslidze zespołu, który uchronił się przed naporem Roberta Lewandowskiego. Fortuna Duesseldorf była ostatnią ekipą, której polski snajper wyborowy nie strzelił gola. Do soboty. Bayern wygrał efektownie - 5:0.

Lewandowski sobotnim występem zdjął swoistą klątwę. Napastnikowi, który potrafił czterokrotnie trafiać do siatki Realu Madryt w półfinale Ligi Mistrzów czy zdobywać pięć bramek w ledwie dziewięć minut w meczu Bundesligi, Fortuna wyraźnie nie leżała.
W 316 meczach niemieckiej ekstraklasy trafiał aż 229 razy, ale przeciwko ekipie z Duesseldorfu do soboty nigdy, co czyniło ją jedyną z obecnej stawki Bundesligi, której Lewandowski nie miał na rozkładzie. Mogło to dziwić tym bardziej, że nie jest to ekipa ligowej czołówki.
Przed sobotnim starciem Polak mierzył się z Fortuną pięciokrotnie - dwa razy w sezonie 2012/13, dwa razy w ubiegłych rozgrywkach i raz w trwających. Jeszcze w barwach Borussii właśnie tym starciem zakończył serię 12 meczów z rzędu z trafieniami, a w tym sezonie przeciwko Fortunie zaliczył pierwszy mecz bez gola (12. kolejka).

Dwa szybkie gole

Wszystkie te statystyki nie mają już znaczenia i Duesseldorf trafił wreszcie na bogatą listę "ofiar" 31-letniego napastnika. Polak pokonał bramkarza gości tuż przed przerwą, a następnie chwilę po rozpoczęciu drugiej połowy.
Fortuna jest tym samym 26. rywalem, któremu Lewandowski strzelił gola w Bundeslidze. Najczęściej, bo aż 20-krotnie, RL9 trafiał do siatki Wolfsburga.
Kapitan reprezentacji Polski w trakcie już niemal 10-letniej przygody z Bundesligą nie zdobył bramki tylko przeciwko St. Pauli (dwa mecze) i Eintrachtowi Brunszwik (jeden mecz), które obecnie występują w niższych ligach.
Dzięki sobotnim golom ma już na koncie 231 trafień w Bundeslidze i 29 w trwającym sezonie.
Bayern rozbił Fortunę 5:0.
Mecze 29. kolejki Bundesligi:piątek SC Freiburg - Bayer Leverkusen 0:1
sobotaBayern - Fortuna 5:0
VfL Wolfsburg - Eintracht Frankfurt 1:2
Hertha Berlin - FC Augsburg 2:0
FSV Mainz - Hoffenheim 0:1
Schalke Gelsenkirchen - Werder Brema 0:1