Robert Lewandowski opuścił boisko z urazem. Mecz Polska - Andora, eliminacje MŚ 2022

28/03/2021, 21:52 GMT+2

Robert Lewandowski mecz z Andorą skończył po 63 minutach. Pewnie byłoby ich więcej, gdyby nie uraz. – Robert odczuwa ból w kolanie – potwierdził selekcjoner reprezentacji Polski Paulo Sousa.

Polacy pokonali Andorę w Warszawie 3:0. Lewandowski strzelił dwa gole i po nieco godzinie zakończył swój występ.
Na twarzy kapitana po zejściu z boiska można było dostrzec grymas bólu. To z powodu urazu kolana. Raczej to nic poważnego, ale sztab szkoleniowy wolał dmuchać na zimne, zwłaszcza że w środę kolejny mecz eliminacji mistrzostw świata – z Anglią na Wembley.
- Robert odczuwa ból w kolanie. Został przyłożony lód do kolana, żeby uśmierzyć ból i ewentualnie zniwelować zapalenie. Jutro sprawdzimy, czy wszystko w porządku. Dzisiaj musi się wyspać – przyznał selekcjoner na pomeczowej konferencji.
Goście w niedzielę Lewandowskiego nie oszczędzali. W pierwszej połowie Christian Garcia zamiast w piłkę, trafił Polaka w nogę.
"Lewy" rozegrał 118. spotkanie w reprezentacji. Z Andorą strzelił gole nr 65 i 66. To nie wszystko. Po raz 57. wystąpił w drużynie narodowej jako kapitan, czym wyrównał rekord Kazimierza Deyny.
Autor: twis/TG / Źródło: eurosport.pl