Robert Lewandowski najlepszym piłkarzem Bayernu w marcu - Bundesliga

17/04/2021, 08:09 GMT+2

Patrząc na to, co w marcu wyczyniał Robert Lewandowski, nie mogło być inaczej. Kapitan reprezentacji Polski został wybrany przez kibiców Bayernu Monachium najlepszym piłkarzem klubu z Bawarii w tym miesiącu. "Lewy" w głosowaniu zebrał ponad połowę głosów.

Robert Lewandowski

W marcu Lewandowski nie przestawał strzelać. W Bundeslidze zdobył trzy bramki przeciwko Borussii Dortmund, potem dołożył trafienie przeciwko Werderowi Brema oraz kolejnego hat-tricka z VfB Stuttgart. Do tego Polak wpisał się też na listę strzelców w meczu z Lazio w 1/8 finału Ligi Mistrzów. Po zsumowaniu statystyka wygląda niesamowicie: cztery mecze i aż osiem goli!

"Zasłużenie obronił tytuł"

Nie może więc dziwić fakt, że w głosowaniu kibiców na piłkarza miesiąca Bayernu w marcu Lewandowski zdystansował konkurencję. Zebrał 52 procent głosów. Wyprzedził Thomasa Muellera (23%), Leona Goretzkę (9%), Joshuę Kimmicha (7%) i Leroya Sane (3%).
"W pełni zasłużenie obronił tytuł" – napisano na oficjalnej stronie Bayernu. W tym sezonie Lewandowski po raz trzeci został najlepszym piłkarzem miesiąca. Wcześniej nie miał sobie równych także w grudniu i lutym.

Kontuzja i rehabilitacja

Sielankę przerwał uraz kolana "Lewego", którego nabawił się pod koniec marca podczas meczu Polska - Andora (3:0) w eliminacjach do mistrzostw świata. Z tego powodu kapitan Biało-Czerwonych nie zagrał przeciwko Anglii na Wembley, a w Bundeslidze zabrakło go w składzie podczas spotkań z RB Lipsk i Unionem Berlin. Opuścił też oba mecze ćwierćfinałowe Ligi Mistrzów z PSG. Bez niego obrońcy tytułu nie poradzili sobie z PSG.
Dobra wiadomość jest taka, że w Lewandowski rozpoczął w piątek treningi z piłką. Na razie były to jednak zajęcia indywidualne.
Autor: Kali/lukl / Źródło: eurosport.pl