Strzelił i awansował. Przed Lewandowskim już tylko "Bombowiec"

13/03/2021, 17:17 GMT+1

Stało się. Robert Lewandowski zdobył kolejną bramkę w Bundeslidze i awansował w klasyfikacji najlepszych strzelców niemieckich rozgrywek w historii.

Lewandowski wskoczył na drugie miejsce, zajmuje je ex aequo z Klausem Fischerem. Piłkarz Bayernu ma 268 trafień, a ostatnie uzyskał w meczu 25. kolejki z Werderem (3:1).
Niekwestionowanym liderem jest Gerd Mueller. "Der Bomber" uzbierał 365 goli.
Monachijczycy w sobotę już do przerwy prowadzili 2:0 po golach Leona Goretzki i Serge'a Gnabry'ego (35.), ale kapitan reprezentacji Polski długo nie potrafił pokonać czeskiego bramkarza gospodarzy Jiriego Pavlenki.

Był bliski wpisania się na listę strzelców w 54. minucie, ale po jego uderzeniu głową piłka odbiła się od słupka i wpadła wprost w ręce Czecha. Jeszcze mniej brakowało w 58. minucie, kiedy Pavlenka najpierw obronił nogą strzał Lewandowskiego, a później już rękami odbił piłkę na poprzeczkę po dobitce Polaka.
W końcu bramkę Werderu odczarował, gdy piłka przypadkowo trafiła pod jego nogi.

Goni rekord

Był to 32. gol Lewandowskiego w tym sezonie Bundesligi. Do końca pozostało jeszcze dziewięć kolejek i wciąż ma szansę na pobicie rekordu Muellera - 40 bramek ligowych w jednym sezonie (1971/72).

Werder zmniejszył rozmiary porażki, kiedy bramkarza gości Manuela Neuera pokonał Niclas Fuellkrug.

Bayern ma 58 punktów, o pięć więcej od RB Lipsk. Wicelider zagra w niedzielę u siebie z czwartym w tabeli Eintrachtem Frankfurt (43 pkt).
Wyniki 25. kolejki:Werder - Bayern 1:3 (Fuellkrug 85 - Goretzka 22, Gnabry 35, Lewandowski 67)
FC Augsburg - Moenchengladbach 3:1