Riga FC - Tre Fiori: wynik meczu i relacja - Liga Europy

18/09/2020, 09:52 GMT+2

Najdłużej, bo do piątkowego przedpołudnia na rywala w 3. rundzie eliminacji Ligi Europy musieli czekać piłkarze Celticu Glasgow. Wszystko z powodu przerwanego czwartkowego meczu potencjalnych rywali Szkotów Riga FC - Tre Miori.

W czwartek wieczorem nad stolicą Łotwy przeszła ulewa, wiał też porywisty wiatr. Piłkarzom gospodarzy oraz drużyny z San Marino niespecjalnie przeszkadzało to w grze. Warunki dały się we znaki za to kameralnemu stadionowi Skonto, na którym toczyła się batalia o awans do trzeciej rundy eliminacji Ligi Europy.

Uszkodzone oświetlenie, pęknięta i stłuczona lampa

Już kilka minut po pierwszym gwizdku sędziego zgasła część reflektorów. Sędzia przerwał mecz, ale kilka chwil później pękła jednak z lamp na dachu i pokruszona spadła na murawę, niedaleko ławki sędziowskiej. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

Zdecydowano o przeniesieniu wszystkich osób, łącznie z trenerami, z ławek rezerwowych na trybuny. Po około 20 minutach wznowiono rywalizację. Ale nie na długo. Jako że opady i silne podmuchy wiatru nie ustawały, sędzia przy stanie 0:0 skończył zawody w 45. minucie, nie doliczając straconego czasu. Nie chciał ryzykować zdrowiem zawodników.
Wkrótce potem okazało się, że spotkanie zostanie wznowione w piątek o nietypowej do gry w piłkę godzinie 9 rano.