Ricardinho, piłkarz Gremio, przeszedł całe boisko na kolanach w hołdzie ojcu i dziadkowi zmarłym na koronawirusa

18/05/2021, 06:49 GMT+2

Poruszające sceny w Brazylii. 20-letni napastnik Gremio Ricardinho został bohaterem swojej drużyny, po czym w niezwykły sposób oddał hołd zmarłym na COVID-19 ojcu i dziadkowi.

W poniedziałek Gremio mierzyło się w pierwszym meczu finałowym rozgrywek Campeonato Gaucho (mistrzostwa stanu Rio Grande do Sul) z Internacionalem. Wygrało na wyjeździe 2:1, a wielka w tym zasługa właśnie 20-latka.

Został na murawie sam

Ricardinho zameldował się na murawie w 80. minucie, przy stanie 1:1, a na dwie minuty przed zakończeniem regulaminowego czasu gry trafił do siatki, dając swojej drużynie niezwykle ważne zwycięstwo.
Jak dużo to dla niego znaczyło, okazało się niedługo później. Gdy na stadionie Jose Pineiro Board w Porto Alegre zgasła już część świateł, a obie ekipy były już w szatni, on pozostał na płycie boiska. Podszedł do linii końcowej, ukląkł i nie hamując łez ruszył przez całe boisko. Był to hołd dla zmarłych wskutek pandemii COVID-19 ojca Ricarda i dziadka Jose Alfredo.
Ricardinho w 12 spotkaniach trwającego sezonu strzelił pięć goli. Rewanżowy mecz Campeonato Gaucho zaplanowano na 23 maja.

Autor: pqv/po / Źródło: eurosport.pl