Relacja na żywo: Juventus - Barcelona

06/06/2015, 17:47 GMT+2

W Berlinie wielkie święto futblu i zwieńczenie piłkarskiego sezonu, czyli finał Ligi Mistrzów. Tak relacjonowaliśmy mecz w sport.tvn24.pl.

Mistrzostwo i puchar kraju, teraz triumf w Lidze Mistrzów! To był sezon Barcelony, która jako pierwszy klub w historii dwa razy zdobywa potrójną koronę!
Graczem meczu został wybrany Iniesta
Stara Dama płacze...

Koniec! Barcelona z piątym trofeum Ligi Mistrzów! Juve bezradne w starciu z katalońską machiną
I kolejna błyskotliwa, zespołowa kontra Barcy, którą wykończył Brazylijczyk między nogami Barcy
3:1 Neymaaaaaar! I wszystko jasne!
Katalończycy już byle dotrwać do końcowego gwizdka..
Turecki sędzia doliczył pięć minut, nerwowo na ławkach obu zespołów
Marchisio! Niemiecki bramkarz Barcy świetnie interweniuje!
Bianconeri jeszcze próbują, sporo wiatru robi wprowadzony w drugiej połowie Pereyra

���zx-
Historyczna chwila w Berlinie. Xavi zmienia Iniestę i tym samym zalicza rekordowy 151. występ w Lidze Mistrzów i swój ostatni w Barcelonie

Neymar podwyższa na 3:1, ale turecki arbiter Cuneyt Cakir słusznie nie uznaje gola. Brazylijczyk uderzył piłkę głową, ale chwilę później ta odbiła się od jego ręki i dopiero wtedy wpadła do siatki
Kapitalny kontratak, strzał Messiego broni Buffon, ale na miejscu jest Suarez, który daje prowadzenie Barcelonie! Bardzo podobna bramka do tej, którą zdobył wcześniej Morata.
2:1 Suarez!!!
Magia Iniesty! Kapitalne choć minimalnie niecelne podanie do Messiego. Tak przy okazji, Hiszpan to pierwszy piłkarz, który asystował w trzech różnych finałach Ligi Mistrzów.
Tevez! ładna akcja Starej Damy, okraszona niecelnym strzałem Argentyńczyka
Ależ zrobił się teraz mecz! Wymiana ciosów z jednej na drugą bramkę, oby tak do samego końca!
Załatwił Real, czy pogrąży też Barcę?

Najpierw ter-Stegen obronił strzał Teveza, ale przy dobitce Moraty był już bez szans
1:1! I mamy remis
Suarez sprytnie chciał zaskoczyć Włocha, ale ten na posterunku. Niespełna dwie minuty później Urugwajczyk posłał piłkę nad bramką

Barca w natarciu, Buffon kolejny raz ratuje Juve!
Najwyższy czas zacząć II połowę
Świenie zaczął Juventus, ale to Barcelona już w 4. minucie wyszła na prowadzenie. Od tej pory to ona dominowała - mogło być znacznie wyżej, ale dobrze bronił Buffon.
Przerwa
Marchisio, ale zbyt słabo, by zaskoczyć ter Stegena, chwilę później próbkę swoich umiejętności dał Messi, ale zabrakło mu boiska...
Dwie dobre sytuacje dla Barcy: najpierw Suarez minimalnie obok słupka i chwilę później Neymar - broni Włoch
Pierwsza kontrowersja w 36. minucie. Tevez podał do rozpędzonego Pogby, którego chyba jednak fauluje Alba! Sędzie nakazuje grać dalej
A tak wyglądała akcja poprzedzająca gola dla Barcy

Środek pola - to w tym sektorze miała się rozstrzygnąć finałowa batalia

Strzał Neymara w sam środek bramki Juventusu
Za nami 21 minut gry - dominacja Blaugrany niepodważalna:

A Vidal pracuje chyba na drugą żółtą kartkę, a dopiero kwadrans za nami...

Ależ szansa Barcy! Buffon w kapitalny sposób broni jednak uderzenie Daniego Alvesa

Pierwsze żółtko w finale otrzymuje zaś Vidal - chyba najaktywniejszy, póki co, piłkarz w Starej Damie
Tymczasem okazuje się, że gol Rakiticia był najszybszy dla Barcy w finale klubowych rozgrywek

Chwilę później odpowiedział Neymar - niewiele ponad bramką Buffona. Ależ się dzieje na samym początku!
Ładna akcja Moraty, który świetnie zakręcił Albą, ale Vidal drugi raz niecelnie!
Ależ początek Barcelony! Neymar do Iniesty, ten do Chorwata, który nie daje szans Buffonowi!
1:0! Rakitić
Początek meczu w wykonaniu Mascherano nie jest najlepszy. Argentyńczyk zaczął od dwóch strat. Strzał Vidala jednak bardzo niecelny!
ZACZYNA JUVENTUS
Obie jedenastki są już na murawie. Czas na ostatni już w tym sezonie hymn Ligi Mistrzów!

Stadion Olimpijski w Berlinie robi wrażenie:

CEREMONIA ROZPOCZĘTA! Wkrótce wielkie granie

Barca opanowuje już powoli trybuny Olympiastadion:

Co ciekawe, pierwszy raz w historii finału rozgrywek pucharowych, kapitanowie obu zespołów będą to mistrzowie świata - Andres Iniesta z Hiszpanią (2010) i Gianluigi Buffon z Włochami (2006)

Sobotni finał Ligi Mistrzów będzie dziewiątym starciem Juventusu z Barceloną w europejskich pucharach, a pierwszym na neutralnym terenie. Bilans dotychczasowych jest korzystny dla włoskiej drużyny:

09.04.2003; Liga Mistrzów (1/4 finału): Juve - Barca 1:1
22.04.2003; Liga Mistrzów (1/4 finału): Barca - Juve 1:1, 1:2 po dogr.
Liga Mistrzów to wielki prestiż i wielkie pieniądze...
Poznaliśmy już składy obydwu zespołów:

Już tylko minuty dzielą nas od wielkiego finału Ligi Mistrzów! Tymczasem kibice opanowali Berlin
Autor: lukl / Źródło: sport.tvn24.pl