Realu Madryt pokonał UD Melilla w 1/16 finału Pucharu Hiszpanii

06/12/2018, 18:39 GMT+1

Piłkarze Realu Madryt pokonali u siebie trzecioligowy zespół UD Melilla 6:1 w rewanżowym meczu 1/16 finału Pucharu Hiszpanii. Pierwsze spotkanie także wygrali - 4:0. Wcześniej awans wywalczyły m.in. broniąca trofeum Barcelona i Atletico Madryt.

O pierwszym meczu Realu z Melillą, rozegranym 31 października, było głośno, ponieważ wówczas na ławce trenerskiej Królewskich debiutował (wtedy jeszcze jako tymczasowy trener) Santiago Solari. Zastąpił zwolnionego Julena Lopeteguiego.

Mocne rezerwy

Rewanż był formalnością. Podopieczni Solariego po raz kolejny efektownie zwyciężyli, tym razem aż 6:1, prowadząc już w 47. minucie 4:0. Na czwartkowe spotkanie trener Realu mógł wystawić rezerwową jedenastkę. W porównaniu z niedawnym meczem ligowym z Valencią (2:0) dokonał dziesięciu zmian w składzie.

Po dwie bramki zdobyli Marco Asensio oraz Isco, a po jednej Javier Sanchez i Brazylijczyk Vinicius Junior. Jedyne trafienie dla gości - przy stanie 0:5 - zaliczył w 81. minucie z rzutu karnego marokański napastnik Yacine Qasmi.

Już w środę awans do 1/8 finału wywalczyły Barcelona i Atletico. Katalończycy dwukrotnie pokonali trzecioligowy Cultural Leonesa (1:0 i w rewanżu 4:1), a podopieczni Diego Simeone dwa razy wygrali z czwartoligowym Sant Andreu (1:0, 4:0).
Autor: dasz\kwoj / Źródło: PAP