Real Valladolid - Real Madryt: wynik meczu i relacja - La Liga

26/01/2020, 22:20 GMT+1

Real Madryt pokonał na wyjeździe Real Valladolid 1:0 (0:0) w niedzielnym meczu 21. kolejki Primera Division i drugą w tabeli Barcelonę wyprzedza już o trzy punkty. Królewscy długo się jednak męczyli z 16. drużyną ligi hiszpańskiej, gola na wagę kompletu punktów strzelając dopiero w 78. minucie. Tym razem na miano bohatera zasłużył ich prawy obrońca – Nacho.

Gdy w 12. minucie niezawodny ostatnio Casemiro strzałem głową posłał piłkę do siatki bramki gospodarzy, wydawało się, że niedzielny mecz nie będzie kosztował piłkarzy z Madrytu tak wiele sił i nerwów. Analiza VAR wychwyciła jednak centymetrowego spalonego i w tym momencie dla Królewskich rozpoczęły się schody.
Kolejnych 66 minut upłynęło bowiem pod znakiem męczarni i nieskutecznych prób sforsowania obrony Valladolid. Podopieczni trenera Zinedine Zidane’a grali wolno i niedokładnie, praktycznie nie stwarzając sobie okazji bramkowych. Osamotniony w ataku Karim Benzema próbował szukać dla siebie miejsca w wolnych strefach boiska, ale nie otrzymywał podań.

Na gola czekał dwa lata

Na szczęście dla Realu po boisku biegał potrafiący dograć piłkę na centymetry Toni Kroos, który w 78. minucie dośrodkował w pole karne rywali, a tam fantastycznym strzałem głową popisał się Nacho. Dla prawego obrońcy było to pierwsze ligowe trafienie od stycznia 2018 roku.
W odpowiedzi gospodarze rzucili się do odrabiania strat. W 88. minucie zdołali nawet pokonać Thibauta Courtoisa, ale sędziowie słusznie odgwizdali spalonego Sergio Guardioli.
W całym meczu Valladolid nie oddał choćby jednego celnego strzału, posiadając piłkę jedynie przez 37 proc. czasu gry.
W sobotę prowadząca dotąd Barcelona przegrała na wyjeździe 0:2 z Valencią. Dzięki temu Real Madryt po 100 dniach wrócił na pozycję lidera.
Real Valladolid - Real Madryt 0:1 (0:0)
Bramka: Nacho (78)
Autor: br / Źródło: Eurosport