Real Sociedad - Mirandes: wynik meczu i relacja - półfinał Pucharu Króla - Puchar Króla 2020

14/02/2020, 05:34 GMT+1

Real Sociedad San Sebastian bliżej finału Pucharu Króla. Szósta obecnie drużyna hiszpańskiej ekstraklasy pokonała na własnym boisku drugoligowe Mirandes 2:1, ale przed rewanżem, który rozegrany zostanie 4 marca, sprawa awansu pozostaje otwarta.

Gospodarze, którzy rundę wcześniej wyrzucili z rozgrywek Real Madryt, zgodnie z przewidywaniami szybko uzyskali prowadzenie - w dziewiątej minucie rzut karny wykorzystał Mikel Oyarzabal.
Dokładnie pół godziny później drugoligowiec uciszył stadion w Kraju Basków, kiedy do siatki trafił Matheus Aias. Dla 23-latka było to już czwarte trafienie w trwających rozgrywkach Copa del Rey. Wszystkie poprzednie zaliczył przeciwko drużynom z LaLiga, przyczyniając się do sensacyjnych zwycięstw nad Celtą Vigo, Sevillą i Villarrealem.

Jeszcze przed przerwą drugą bramkę dla Sociedad zdobył Norweg Martin Odegaard.

Możliwy baskijski finał

W środę odbyło się pierwsze spotkanie w drugiej parze półfinałowej - Athletic Bilbao pokonał u siebie Granadę 1:0 po golu Ikera Muniaina krótko przed przerwą. Rewanż zaplanowano na 5 marca.

Zespół z Kraju Basków zdobył w tym spotkaniu trzy gole, ale dwa zostały anulowane po wideoweryfikacji ze względu na pozycje spalone.

Piłkarze z Bilbao są na dobrej drodze, by zdobyć trofeum po raz 24. w historii. Są pod tym względem gorsi tylko od Barcelony, która triumfowała w Copa del Rey 30-krotnie.

W tegorocznej edycji Duma Katalonii została wyeliminowana w ćwierćfinale, podobnie jak Real Madryt i broniąca trofeum Valencia.
Autor: pqv / Źródło: eurosport.pl, PAP