Real Madryt - Valencia: wynik meczu i relacja - Bundesliga

08/01/2022, 21:53 GMT+1

W meczu 20. kolejki hiszpańskiej ekstraklasy Real Madryt wygrał z Valencią 4:1. Bohaterem Królewskich został Karim Benzema, dla którego pierwsza z dwóch zdobytych bramek była 300. trafieniem w barwach ekipy z Santiago Bernabeu.

W ostatnim sobotnim spotkaniu ligi hiszpańskiej doszło do starcia pierwszej z ósmą drużyną w tabeli. Od początku stroną przeważającą byli Królewscy.

Historyczny wyczyn Benzemy

Real przycisnął mocniej w końcówce pierwszej połowy. Najpierw z dystansu w poprzeczkę huknął Luka Modrić, a kilkadziesiąt sekund później gospodarze otrzymali rzut karny po faulu na Casemiro.
Z jedenastu metrów nie pomylił się francuski napastnik Karim Benzema, a trafienie było już 300. w historii jego występów w oficjalnych meczach w ekipie z Madrytu.

Po przerwie obraz gry nie uległ zmianie. Podopieczni Carlo Ancelottiego dalej atakowali, a w 52. minucie podwyższyli prowadzenie. Dwójkową akcję Viniciusa Juniora z Benzemą wykończył pierwszy z nich, strzelając swojego 11. gola w obecnym sezonie. Chwilę później było już 3:0, a Brazylijczyk tym razem nie miał problemów z umieszczeniem piłki w pustej bramce Valencii.
W końcówce goście zdołali zanotować honorowe trafienie po tym, jak Goncalo Guedes dobił futbolówkę po źle wykonanym przez siebie rzucie karnym.
W 88. minucie sytuacyjnym uderzeniem ostatniego gola - a swojego drugiego w sobotni wieczór - strzelił Benzema.
Real Madryt - Valencia 4:1 (1:0)
Bramki: Benzema (43., 88.), Vinicius Junior (52., 61.) - Guedes (76.).
Piłkarze z Madrytu prowadzą w tabeli z dorobkiem 49 punktów. Nad drugą Sevillą mają osiem, a nad trzecim Betisem aż 16 oczek przewagi. Valencia jest 9. (28 pkt).