Real Madryt - RCD Mallorca: wynik meczu i relacja - La Liga

23/09/2021, 04:27 GMT+2

Piłkarze Realu Madryt rozbili u siebie Mallorcę 6:1 w środowym meczu 6. kolejki La Ligi i wrócili na prowadzenie w tabeli. O dwa punkty wyprzedzają lokalnego rywala Atletico, które we wtorek wygrało z Getafe 2:1.

Kanonadę w Madrycie już w trzeciej minucie rozpoczął Karim Benzema. W 24. natomiast na 2:0 podwyższył Marco Asensio, były zawodnik RCD Mallorca, który z tego powodu przesadnie nie celebrował gola.
Co prawda po chwili kontaktową bramkę zdobył Kang-In Lee, ale później na boisku dominował już tylko jeden zespół.

Asensio bohaterem

Przed upływem godziny gry Asensio miał już skompletowanego hat-tricka. Gole strzelał jeszcze w 29. i 55. minucie, a przy obu asystował mu Benzema.

Francuz natomiast ze swojej drugiej bramki cieszył się w minucie 78. W 84. wynik ustalił rezerwowy Isco, który zastąpił na boisku Asensio.
Niepokonani do tej pory Królewscy prowadzą w tabeli z dorobkiem 16 punktów, Mallorca jest dziesiąta (8 pkt).
W czwartek ósma obecnie Barcelona (8 pkt) zagra na wyjeździe z Cadiz.