Real Madryt - Rayo Vallecano: Wynik i relacja meczu - Primera Division

06/11/2021, 21:58 GMT+1

Potwierdzenie przyzwoitej dyspozycji i ogranie kolejnego rywala - Real Madryt odhaczył obowiązki w 12. kolejce Primera Division. Stołeczny klub pokonał Rayo Vallecano 2:1 i awansował na pozycję lidera hiszpańskiej ekstraklasy.

Wyjąwszy kilka mniejszych wpadek, ten sezon w wykonaniu królewskiej drużyny jest nad wyraz obiecujący. Drużyna pod wodzą Carlo Ancelottiego gra dobrze, powtarzalnie, raczej nie rozczarowuje, imponując też przy tym ładnym dla oka futbolem.

Liderzy imponują

Nie inaczej było w sobotę na Santiago Bernabeu. Real beniaminka dopadł już bardzo szybko, właściwie od pierwszych minut poszukując gola. Tego udało się strzelić na początku Viniciusowi Juniorowi, sędziowie dopatrzyli się jednak wówczas spalonego. Po dłuższej chwili pięknie trafił też Toni Kroos i choć także wtedy sędziowie anulowali gola z tej samej przyczyny, to po analizie VAR tę decyzję cofnęli.
Zespół z Madrytu ostatnio to nie tylko wspomniany Vinicius. Znakomicie radzą sobie także David Alaba czy Karim Benzema. I to ten duet odpowiadał za drugiego gola. Austriak zagrał świetną piłkę ze skrzydła, a Francuz jedynie dopełnił formalności z bliska.

Chwilowa zadyszka

Groźne i ciekawie poukładane Rayo, które przecież półtora tygodnia wcześniej ograło Barcelonę, było w sobotę przez większość czasu bezbarwne. Jedyny moment, gdy beniaminek się przebudził, to dziesięć minut drugiej połowy, gdy na boisku przebywał Radamel Falcao. Doświadczony Kolumbijczyk wszedł z ławki 21 minut przed końcem, po kilku kolejnych już wpisał się na listę strzelców, ale na murawie nie przebywał nawet kwadrans. Zszedł z niej z kontuzją.
Bez lidera Rayo nie udało się ugrać w Madrycie punktu. Dzięki temu to Real jest liderem Primera Division, mając dwa punkty przewagi nad drugim Realem Sociedad.
Real Madryt - Rayo Vallecano 2:1
Bramki: Toni Kroos (14.), Karim Benzema (38.) - Radamel Falcao (77.)
Autor: mb/twis / Źródło: eurosport.pl