Real Madryt - Manchester City: wynik meczu i relacja na żywo - Liga Mistrzów 2020

26/02/2020, 19:27 GMT+1

Madryt w szoku. Real jako pierwszy strzelił gola, ale przegrał ostatecznie na własnym boisku z Manchesterem City 1:2 i jest w bardzo trudnej sytuacji przed rewanżowym meczem 1/8 finału Ligi Mistrzów. W Lyonie miejscowi niespodziewanie pokonali Juventus 1:0. Relację na żywo przeprowadził eurosport.pl.

W Lyonie również niespodzianka - miejscowi pokonali Juventus 1:0.
O ile pierwsza połowa rozczarowała, to w drugiej działo się aż nadto. Pierwszy niespodziewanie trafił Real, który przejął kontrolę nad meczem. Kiedy wszystko układało się znakomicie dla Królewskich, zabójcze pięć minut zaliczyli gości i to oni wygrywają 2:1.
City wygrywa i jest w kapitalnej sytuacji przed rewanżem!
Koniec meczu!
Była szansa dla Realu! Do dośrodkowania doszedł Mendy, ale strzał zupełnie nieudany!
Piękna akcja Sterlinga zakończona płaskim strzałem w sam środek bramki.
Sędzia dolicza trzy minuty.
City ciągle w natarciu. Real chciałby już zakończenia meczu!
Z wolnego strzelał Mahrez, ale Courtois broni!
Czerwona kartka dla Ramosa! Ależ pogubili się Królewscy?! Piłkę stracił Casemiro i kapitan Realu musiał faulować Jesusa tuż przed polem karnym!

Co tu się dzieje?! Real traci dwa gole w pięć minut i jest w arcytrudnej sytuacji!
DE BRUYNE I JEST 2:1!
Sterling wbiegł w pole karne i dał się sfaulować Carvajalowi!
RZUT KARNY DLA MANCHESTERU!

Gol znów padł w najmniej spodziewanym momencie, bo Real w ostatnich minutach bronił się bardzo mądrze.
Gol jest uznany, mimo protestów Królewskich. Gospodarze są zdania, że Jesus w walce o piłkę odpychał Ramosa, ale sędzia nie chce o tym słyszeć!
De Bruyne świetnie poradził sobie w polu karnym, wrzucił na głowę Jesusa, a ten trafia do siatki!
GOL DLA CITY! JEST 1:1!
Bale z okazją już w pierwszym kontakcie z piłką. Walijczyk strzelał z ostrego kąta, ale został zablokowany.
Bale zmienia Viniciusa.
Dośrodkowanie Modricia wyłapał Ederson.
Mogło być 2:0! Carvajal wdarł się w pole karne zwiódł obrońcę i próbował dograć do Benzemy, który był sam przed bramką! Za chwilę w polu karnym znalazł się Ramos, ale jego uderzenie z woleja zostało zablokowane i będzie róg.
Piękna akcja Realu. Na pełnej szybkości dośrodkowywał Valverde, ale od Benzemy minimalnie szybszy był Ederson.
De Bruyne przedarł się na skrzydle, ale na dośrodkowanie zabrakło mu już energii.
City zabrało się za odrabianie strat, ale teraz jakby brakowało im pewności siebie. Łatwo gubią piłki.

Fatalna strata Otamendiego, na bramkę City popędził Vinicius, dograł do Isco, a ten ostatni ze spokojem skierował piłkę do siatki! Real w ostatnich minutach się bronił, ale teraz wyprowadza zabójczy cios!
GOL DLA REALU!!! 1:0!
Fernandinho strzelał sprzed pola karnego, ale znacznie się pomylił.
Róg dla City.
Mecz nabiera wreszcie prawdziwych rumieńców.
Teraz odpowiedź Realu. Głową strzelał Isco, ale Ederson broni z najwyższym spokojem.
Znów Mahrez! Doszedł do podania za plecy obrońców Realu, ale Courtois ponownie broni! Belg jest na razie najlepszym piłkarzem Królewskich!
Początek drugiej połowu zdecydowanie należy do gości z Manchesteru.
Mahrez świetnie dryblował w polu karnym Realu, ale strzelił prosto w Courtoisa!
W polu karnym City przewrócił się Vinisius, ale nie ma mowy o rzucie karnym.
Kolejna kartka dla gracza Realu - tym razem dla Modricia.
Dośrodkował de Bruyne, ale Królewscy bez problemu sobie poradzili.
Błyskawiczny rajd Walkera i będzie rzut rożny dla City.
Ajjj, szybki atak City, dogranie de Bruyne i techniczny strzał Mahreza. Piłka nieznacznie mija słupek bramki Realu! To znów powinien być gol.
Taktyczny faul Valverde i Urugwajczyk trafia do notesu arbitra.
Zaczynamy drugą połowę w Madrycie!

I to było ostatnia akcja pierwszej połowy. Mecz na Bernabeu długo rozczarowywał, ale z biegiem minut mógł się coraz bardziej podobać. W dogodnych sytuacjach jest 2:1 dla City, ale wynik wciąż pozostaje bezbramkowy.
Ogromne szczęście Realu. Po rzucie rożnym zrobiło się zamieszanie, strzelał Jesus i piłkę z linii bramkowej wybijają do spółki Ramos z Casemiro!
Vinisius ruszył z błyskawiczną kontrą, ale zabrakło podjęcia odpowiedniej decyzji i atak szybko został skasowany przez obrońców Manchesteru.
Krótka przerwa, bo po zderzeniu z rywalem cierpi Valverde.
Próba dośrodkowania Mendy'ego i znów piłka w rękach Courtoisa.
Celny, ale bardzo lekki strzał Bernardo Silvy. Courtois nie miał najmniejszych problemów.
Nic z tego. W polu karnym faulował jeden z atakujących piłkarzy Królewskich.
Może być szansa na Realu. Będzie rzut wolny z okolic narożnika pola karnego.
W Lyonie gospodarze trafiają i prowadzą z Juventusem 1:0!
Uraz Laporte'a. Za niego na boisku melduje się Fernandinho.
Benzema! Francuz był bliski trafienia po strzale głową. Kapitalnie broni Ederson!
Kapitalna kombinacja Manchesteru i wszystko kończył de Bruyne. Celował w okienko, ale pomylił się dość znacznie.
Szarża Jesusa. Brazylijczyk minął trzech zawodników Realu, ale już Varane oszukać się nie dał.
Vinicius wywalczył piłkę w polu karnym rywali i stanął przed szansą, ale ostatecznie sędzia odgwizdał faul.

Powinno być 0:1. Dla Realu jest to poważny sygnał ostrzegawczy.
Ależ okazja dla City?! Kapitalne podanie de Bruyne i Jesus przegrywa pojedynek sam na sam z Courtoisem!
Kombinacyjna akcja Realu zakończona potężnym uderzeniem Varane'a. Moc była, ale celności za grosz.
Wreszcie cokolwiek. Wrzutka Viniciusa i Benzema uprzedzony w ostatniej chwili.
Za nami pierwsze 12 minut, a kibice zgromadzeni na Estadio Santiagio Bernabeu mogą czuć się rozczarowani - na murawie niewiele się dzieje.
Próba prostopadłego podania od Isco. Zupełnie nieudana próba.
Błąd Carvajala i z szybką kontrą ruszył Jesus. W porę reagował Ramos.
Real próbuje budować ataki pozycyjne, ale na razie nawet nie zbliżył się do pola karnego rywali.
Bardzo spokojne tempo pierwszych minut. Gra toczy się głównie w środku boiska.
Atak pozycyjny City, niefortunna interwencja Ramosa i przed szansą stanął Bernardo Silva. Portugalczyk został w porę zablokowany.
Gramy!
Gracze Realu i City już na murawie! Za moment zaczynamy.
We wtorek Lewandowski strzelił 64. gola w historii występów w Lidze Mistrzów. Dokładnie tyle samo ma Karim Benzema. Czy Francuz odpowie dziś Polakowi?
W drugim dzisiejszym meczu, który rozpocznie się o godzinie 21, Lyon podejmie Juventus. W bramce turyńczyków wystąpi Wojciech Szczęsny.
Oto wyjściowe składy Realu i Manchesteru City!

We wtorek kolejny genialny występ w tym sezonie zaliczył Robert Lewandowski. Polski napastnik strzelił gola i zaliczył dwie asysty w meczu z Chelsea. Niestety dzień później nadeszła fatalna wiadomość - RL9 okupił występ w Londynie poważną kontuzją.
Dla szkoleniowca gości będzie to wyjątkowa podróż, bo z Realem bił się o najwyższe cele, kiedy był odpowiedzialny za wyniki Barcelony.
Środowe spotkanie w Madrycie zapowiadane było jako starcie dwóch wielkich osobowości trenerskich - Zidane'a po stronie Królewskich i Guardioli po stronie The Citizens.
REAL MADRYT - MANCHESTER CITY 1:2
LYON - JUVENTUS 1:0
Autor: pqv / Źródło: eurosport.pl