Real Madryt - Liverpool: brytyjskie media krytykują piłkarzy Kloppa za grę w pierwszej połowie - Liga Mistrzów

07/04/2021, 06:35 GMT+2

Brytyjskie media piszą o "deklasacji" Liverpoolu. Wszystko, co najgorsze, miało wydarzyć się przed przerwą. The Reds kompletnie zawiedli w pierwszym ćwierćfinałowym spotkaniu Ligi Mistrzów z Realem Madryt, przegrali 1:3.

Błędy w obronie, fatalna pierwsza połowa i trzy stracone bramki. Liverpool nie zasłużył na pochwały po meczu w Madrycie. Media na Wyspach nie oszczędzają drużyny z Anfield.

Ukarani za wolny początek

"Liverpool zdeklasowany przez Real Madryt" – zatytułował relację z meczu serwis BBC.
"Zespół Juergena Kloppa ukarany za wolny start" – to z kolei dziennik "Daily Mail".
Wszyscy w większości są zgodni. To "pasywna i niechlujna postawa w pierwszej połowie sprawiła, że Liverpoolu może zabraknąć w półfinale" – napisał "Daily Mirror".
Klopp był sfrustrowany postawą swoich piłkarzy, na co zwraca uwagę "Liverpool Echo". "Gdy zamknięty na własnej połowie Liverpool nie był w stanie wymienić dwóch celnych podań i przedostać się w pobliże bramki rywali, Klopp dokonał pierwszej zmiany, kończąc występ Naby'ego Keity na kilka minut przed końcem pierwszej połowy" – czytamy.
The Reds po raz pierwszy od 2014 roku nie byli w stanie oddać jednego strzału w pierwszej połowie meczu Ligi Mistrzów! Wówczas ich rywalem na wyjeździe również był Real Madryt, ale ówczesny szkoleniowiec liverpoolczyków Brendan Rodgers wystawił rezerwowy skład.
W całym meczu Liverpool trafił tylko raz w światło bramki. Na szczęście próba zakończyła się golem autorstwa Mohameda Salaha.

Przeklęty dom

Rewanż będzie dla angielskiego klubu tym trudniejszy, że Real Madryt ma na nich ewidentnie patent. Królewscy pokonali Liverpool w czterech spotkaniach w europejskich pucharach.
Zadania nie ułatwia fakt, że Anfield w obecnym sezonie w niczym nie przypomina twierdzy nie do zdobycia. Bez kibiców jego magia nie działa. Liverpool przegrał u siebie sześć ostatnich spotkań.
"Dla piłkarzy Kloppa to będzie długa droga. Zwłaszcza że ich dom jest opustoszały i przeklęty" – dodał "Daily Mirror".
Program ćwierćfinałów Ligi Mistrzów:wtorek
Real Madryt - Liverpool 3:1 (2:0)
Bramki: Vinicius Junior (27, 65), Marco Asensio (36) - Salah (51)
Manchester City - Borussia Dortmund 2:1