Real Madryt - Levante: wynik i relacja, LaLiga - piłka nożna

13/05/2022, 05:28 GMT+2

Pewni już mistrzowskiego tytułu piłkarze Realu Madryt zdemolowali na własnym stadionie Levante 6:0 w czwartkowym meczu 36. kolejki hiszpańskiej ekstraklasy. Zajmujący ostatnie miejsce w tabeli przyjezdni z Walencji stracili tym samym szansę na pozostanie w Primera Divsion.

Królewscy już do przerwy prowadzili 4:0.
Festiwal strzelecki w 13. minucie rozpoczął Ferland Mendy. W 19. podwyższył Karim Benzema, a przed przerwą trafili do siatki jeszcze Rodrygo i Vinicius Junior. Ten ostatni w drugiej połowie skompletował hat-tricka.
Przed Realem jeszcze jedno wyzwanie w tym sezonie. 28 maja zagra z Liverpoolem w finale Ligi Mistrzów.

Po pięciu latach

Dla drużyny z Walencji porażka w Madrycie równoznaczna jest z degradacją, po pięciu sezonach spędzonych w hiszpańskiej ekstraklasie.