Real Madryt - Inter Mediolan: wynik i relacja - Liga Mistrzów

07/12/2021, 21:53 GMT+1

Inter Mediolan zwłaszcza w pierwszej połowie postawił się Realowi Madryt, ale to drużyna Carlo Ancelottiego zwyciężyła na Santiago Bernabeu 2:0 w ostatniej kolejce Ligi Mistrzów. Zespół ze stolicy Hiszpanii awansował do fazy pucharowej z pierwszej pozycji.

Real i Inter byli już pewni awansu do kolejnej fazy Ligi Mistrzów. We wtorek obie ekipy grały o to, kto zajmie pierwsze miejsce i tym samym – przynajmniej w teorii – będzie miał nieco łatwiej w losowaniu.
W pierwszym meczu między tymi zespołami Królewscy wygrali na San Siro 1:0. Jedynego gola w końcówce spotkania strzelił Rodrygo.

Przewaga Interu, gol Realu

Początek spotkania należał do gości, którzy stworzyli kilka sytuacji. Niebezpiecznie było zwłaszcza po mocnym uderzeniu Marcelo Brozovicia, ale Chorwatowi zabrakło nieco precyzji. Gdy wydawało się, że zespół Simone Inzaghiego w końcu dopnie swego, Real odpowiedział w najlepszy możliwy sposób.
Była 17. minuta, gdy Rodrygo dostrzegł niepilnowanego przed polem karnym Toniego Kroosa, a Niemiec oddał potężny strzał lewą nogą. Samir Handanović nie mógł nic zrobić.
Mediolańczycy nadal przeważali i próbowali doprowadzić do wyrównania. Najgroźniejszy był Ivan Perisić, jednak nic nie chciało wpaść do bramki.
Tymczasem gospodarze mogli podwyższyć na 2:0. Szczęścia zabrakło Rodrygo – piłka po jego uderzeniu trafiła w słupek.
Inter oddał aż trzynaście strzałów, ale przegrywał.

Czerwona kartka i koniec marzeń Interu

Od początku drugiej połowy to Real kontrolował wydarzenia na boisku. O tym, że tej nocy na pewno nie przegra, przesądziła sytuacja z 64. minuty, gdy czerwoną kartkę dostał pomocnik Interu Nicolo Barella. Najpierw Włoch walczył bark w bark z Ederem Militao, który zepchnął go na bandy reklamowe, a po chwili postanowił odpowiedzieć uderzeniem pięścią w okolice kolana. Sędzia natychmiast usunął go z boiska.
Trener Interu w ciągu kilku minut dokonał czterech zmian, ale tego dnia również w tym elemencie górą był Carlo Ancelotti. Chwilę po wejściu na boisko kapitalnego gola strzelił Marco Asensio.
Tym samym stało się jasne, że to Real zakończy fazę grupową na pierwszym miejscu. Z kolei w Lidze Europy wystąpi Sheriff Tyraspol, który zremisował na wyjeździe 1:1 z Szachtarem Donieck.
Real Madryt – Inter Mediolan 2:0 (1:0)
Bramki: Kroos (17'), Asensio (79')
Wyniki wtorkowych spotkań Ligi Mistrzów:PSG – Club Brugge 4:1
RB Lipsk – Manchester City 2:1
AC Milan – Liverpool 1:2
Ajax – Sporting 4:2
Borussia Dortmund – Besiktas 5:0
FC Porto – Atletico Madryt 1:3