Real Madryt - Huesca: wynik i relacja - La Liga

31/10/2020, 15:14 GMT+1

Piłkarze Realu Madryt zagrali jak na obrońców mistrzowskiego tytułu przystało. Pokonali SD Huesca 4:1 w spotkaniu 8. kolejki Primera Divison.

Biorąc pod uwagę Primera Division i Ligę Mistrzów, Real Madryt wygrał tylko jedno z czterech ostatnich spotkań. Na szkoleniowca Zinedine'a Zidane'a spadła lawina krytyki i pojawiły się informacje, że jeśli nie wygra dwóch najbliższych meczów, to prawdopodobnie pożegna się z posadą.
Na szczęście dla francuskiego trenera i jego podopiecznych, w sobotę rywalem Królewskich była Huesca, która w obecnym sezonie jeszcze nie wygrała.

Piękny gol Hazarda

Choć Real miał przewagę, to rywale się nie przestraszyli. Przeprowadzili kilka kontr i raz trafili do siatki, ale sędzia słusznie nie uznał gola ze spalonego. Natomiast gospodarze odpowiedzieli uderzeniem głową Sergio Ramosa, jednak jeszcze wtedy bramkarz był górą.
Na gola trzeba było czekać do 40. minuty. Federico Valverde podał do Edena Hazarda, a ten urwał się obrońcy i huknął sprzed pola karnego w samo okienko. To bez wątpienia jedno z najładniejszych trafień Belga w barwach madrytczyków i zarazem jego pierwszy gol od ponad roku.
Tuż przed przerwą na 2:0 uderzeniem z bliskiej odległości podwyższył Karim Benzema. To dopiero jego drugi gol w lidze.

Dobili rywali

Po zmianie stron faworyci szybko zadali kolejny cios. Była 54. minuta, gdy Benzema podał do niepilnowanego Valverde, który precyzyjnym strzałem nie dał szans bramkarzowi.
Wydawało się, że Real niebawem zdobędzie kolejną bramkę. Dużo zamieszania pod polem karnym gości robili Rodrygo i Vinicius. Jednak brak koncentracji po raz kolejny w obecnym sezonie sprawił, że gospodarze w łatwy sposób stracili gola. Rafael Mir popisał się precyzyjną wrzutką, a niepilnowany David Ferreiro z bliska zaskoczył Thibaut Courtois.
Po straconej bramce Zidane był zdenerwowany, ale w końcówce nastrój poprawił mu Benzema. Marcelo dośrodkował, Rodrygo dograł głową, a Francuz w ten sam sposób ustalił wynik spotkania na 4:1.
Dzięki wygranej Real przesunął się na pierwsze miejsce w tabeli i o dwa punkty wyprzedza Real Sociedad, który swój wyjazdowy mecz z Celtą rozegra w niedzielę.
Real Madryt – SD Huesca 4:1 (2:0)
Bramki: Hazard (40), Benzema (45 i 90), Valverde (54) – Ferreiro (74)
Autor: PO/twis / Źródło: eurosport.pl