Real Madryt - FC Barcelona: wynik meczu na żywo i relacja live - Primera Division - piłka nożna

10/04/2021, 17:35 GMT+2

Real Madryt lepszy w El Clasico. Królewscy pokonali na własnym boisku Barceloną 2:1 i zrównali się w tabeli z prowadzącym Atletico. Wynik meczu i relacja na żywo w eurosport.pl.

Ten mecz miał dwa oblicza. Przed przerwą bezapelacyjnie lepszy był Real, po niej obudziła się Barcelona. Katalończycy bliscy byli doprowadzenia do remisu, ale w ostatniej akcji spotkania trafili w poprzeczkę. Królewscy świętują, w tabeli mają 66 punktów i zrównali się z prowadzącym Atletico!
I koniec meczu!
Co tam się dzieje?! Zamieszanie i Moriba potężnie strzelił w poprzeczkę! Dobijał Ter Stegen, który ruszył w pole karne Realu, ale został zablokowany!
Marcelo wyszedł sam na sam z Ter Stegenem, ale z genialną interwencją zdążył Mingueza!
Strzał Moriby wysoko nad bramką. Real coraz bliżej szczęścia.
W bramkę trafił, ale na Courtoisa był to strzał za lekki. Trwa druga z czterech doliczonych minut.
Znów piłkę ustawia Messi. Trafi?
Casemiro błyskawicznie łapie drugą żółtą kartkę! Faulował Minguezę i Barca będzie miała jeszcze groźny rzut wolny!
Brzydki faul Casemiro na Messim. Zasłużona żółta kartka.
Ostatnie minuty. Barcelona naciera, ale czy zdąży?
Znów nie! Arbiter pozostaje niewzruszony i Real zaczyna od bramki!
Ogromne zamieszanie! Alba w sytuacji sam na sam z Courtois strzelił obok bramki. Do piłki dobiegł Braitwaite, który został pociągnięty za rękę przez Mendy'ego. Cała Barcelona domaga się karnego!
Isco dostał na tacy piłkę na 16. metr. Chyba miał za dużo miejsca i czasu, bo huknął gdzieś daleko i wysoko nad bramką.
Trincao i Braitwaite za Dembele i Pedriego. Koeman sięga po kolejne zmiany.
Niesamowita statystyka: Messi stracił już piłkę 18(!) razy.
Problemy techniczne ma sędzia i mamy chwilę oddechu.
Marcelo próbował z narożnika pola karnego. Piłka zeszła mu ze stopy.
Przypadkowa wrzutka Odriozoli i w opałach był Ter Stegen. Real ma rzut rożny.
Moriba szybko się melduje. Strzelał głową po dośrodkowaniu z rzutu wolnego, ale wprost w ręce Courtois.
Zła wrzutka Dembele z rzutu rożnego. Real już tylko nieco ponad kwadrans od wielkiego zwycięstwa.
Mamy zmiany. W Barcelonie Moriba za Araujo, a w Realu Mariano, Isco i Marcelo za Kroosa, Viniciusa i Benzemę.
Mingueza! Obrońca Barcelony znów ruszył do przodu i był blisko kolejnego gola! Hiszpan strzelał z ostrego kąta i pomylił się bardzo nieznacznie!
Messi znowu w mur...
Zrobił nam się kapitalny mecz! Real znów miał dobrą szansę, a w odpowiedzi popędził Messi. Strzelił nad bramką, ale był faulowany i będzie miał szansę na poprawę z wolnego. Z bardzo podobnego miejsca trafił Kroos.
Real ma rzut wolny z boku pola karnego. Znów może być groźnie.
Co tam się stało?! Powinno być 3:1! Vinicius pędził sam z własnej połowy na bramkę Ter Stegena. Miał do pomocy Benzemę, ale podał za lekko. Real mógł zamknąć ten mecz...
Messi próbował z wolnego. Za lekko i w środek muru.
Barcelona znów wierzy. Real teraz w tarapatach, ale na razie szczęśliwie się broni.

Barcelona ma wreszcie trafienie! Z lewej strony świetnie dośrodkował Alba, piłkę przepuścił inteligentnie Griezmann i wszystko kończy Mingueza! Kto by pomyślał, że to właśnie ten obrońca da Barcelonie nadzieję?
GOOOOL!!! JEST 2:1! DLA BARCELONY TRAFIA MINGUEZA!
Barcelona utrzymuje się dłużej na połowie rywala. Efekty? Żadne.
I błyskawiczna odpowiedź Realu. Odriozola wzdłuż bramki, ale Benzema został wyblokowany. To mógł być kolejny gol.
Co za pudło Griezmanna?! De Jong dograł mu idealnie na siódmy metr, ale Francuz to zepsuł! Jego szczęście, że sędzia pokazał spalonego.
Obrazek, który idealnie oddaje dzisiejszą postawę Barcelony.
Dynamiczne wyjście Realu. Świetnie to wyglądało do momentu ostatniego podania Benzemy do Kroosa. Niemiec otrzymał piłkę za plecy, ale mimo to decydował się na strzał. Bardzo niecelny, jak się okazało.
W Madrycie potężna ulewa. Warunki do gry zrobiły się bardzo trudne. Komu będzie to sprzyjać?
Nic z tego. Zagrożenia nie było.
Dembele ścigał się z Mendym. Wywalczył rzut rożny.
Bardzo ostre dośrodkowanie Dembele, ale na posterunku był Militao.
Pedri szukał w polu karnym Messiego. Znalazł, ale Argentyńczyk w ostatniej chwili zablokowany.
Początek drugiej części niż początkowe minuty pierwszej. Teraz to Real buduje ataki.
Zaczynamy drugą połowę!
Od 46. minuty na boisku zamelduje się Griezmann. Francuz rusza na ratunek Barcie. Zmieni Desta.
Real - Barcelona 2:0 do przerwy. Królewscy mają za sobą doskonałe 45 minut. Choć początkowo oddali inicjatywę, to później oni rozdawali karty. Kapitalnego gola piętą strzelił Benzema, a za chwilę z wolnego poprawił Kroos. Barcelona ma kwadrans, by zweryfikować swój plan na ten mecz.
Koniec pierwszej połowy.
Kolejny korner i znów bardzo groźnie pod bramką Realu! Z bliska strzelał Messi, ale genialnie broni Courtois.
Ależ było blisko?! Barcelona dośrodkowywała z rzutu rożnego i piłka wylądowała na słupku!
Ostatnie minuty są nieco spokojniejsze. Jakby obie ekipy czekały już na przerwę.
Odriozola zmienia Lucasa.
Lucas ma problem z kolanem. Usiadł na murawie i czeka na zmianę.
I jeszcze raz. Teraz Argentyńczyk strzelał, ale został łatwo zablokowany.
Messi znów długo prowadził piłkę. I znów jego akcja skończyła się na wysokości linii pola karnego.
Nie, sędzia nawet tego nie ogląda. Gramy dalej.
Dembele starł się z Mendym w polu karnym. Będzie karny? Niewykluczone. Mamy analizę VAR.
Dembele wykonał kilka piruetów i zdecydował się na strzał sprzed pola karnego. Piłka nie minęła nawet pierwszego z rywali.
Valverde strzelał też z woleja po rzucie rożnym. Był blok, ale Real ciągle jest piekielnie groźny!
Powinno być 3:0! Błyskawiczna kontra i bomba Valverde, która ląduje na słupku! Dobijał jeszcze Lucas, ale genialnie obronił to Ter Stegen!
Messi próbuje schodzić głębiej po piłkę (skąd my to znamy?), ale piłkarze Realu bez żadnych kłopotów go raz za razem zatrzymują.

A Real zaczyna się bawić. Teraz świetną dwójkową akcję zagrali Benzema z Viniciusem. Zabrakło wykończenia.
Barcelona jest w bardzo trudnej sytuacji!
Niemiec nie uderzył najlepiej, ale miał furę szczęścia! Piłka leciała w środek bramki, ale był tam rykoszet i mamy gola!
GOOOOL!!! JEST 2:0! KROOS TRAFIA Z RZUTU WOLNEGO!
Ależ akcja Viniciusa?! Brazylijczyk przebiegł pół boiska, minął kilku rywali i został sfaulowany dopiero tuż przed polem karnym. Kartka dla Minguezy! Teraz uderzy Kroos.
Co zastanawiające w grze bardzo mało jest Leo Messiego.
De Jong minął kilku rywali, ale w własne pole karne świetnie wrócił... Benzema. Francuz jest na razie bezsprzecznie postacią numer jeden tego meczu.
Do piłki podszedł Benzemy, ale kopnął bardzo źle, niemal poza stadion.
Casemiro faulowany na 25. metrze od bramki. Kartka dla Pedriego i dobra szansa do uderzenia.
Sporo chaosu na linii pola karnego Barcelony, aż w końcu do strzału doszedł Modrić. Chorwat został jednak zablokowany.
Leglet padł w polu karnym po dośrodkowaniu Messiego, ale karnego nie będzie. Zdaniem sędziego to właśnie Francuz faulował.
Kroos fauluje w bocznym sektorze. Barca z szansą na dośrodkowanie.
Barcelona wyraźnie podrażniona ruszyła do przodu. Dla Realu może się to okazać wodą na młyn i szansą do szybkiej kontry.

Świetne wyprowadzenie Valverde, dośrodkowanie Lucasa i Benzema pokonuje Ter Stegena strzałem krzyżakiem! Cudowna bramka!
GOOOL!!! 1:0 DLA REALU! CUDOWNE TRAFIENIE BENZEMY!!!
Casemiro prostopadle do Viniciusa, ale ten osaczony przez trzech obrońców Barcy. Teraz nieco więcej gry na połowie gości.
Doszedł do dośrodkowania Militao, ale piłki w stronę bramki skierować nie dał rady.
Oskrzydlająca akcja Lucasa i Real ma pierwszy rzut rożny.
Barca próbuje gry kombinacyjnej. Wymienia sporo krótkich podań nawet pod polem karnym rywali, ale madrytczycy na razie świetnie się bronią.
Bardzo dobra, przebojowa akcja Benzemy, ale Francuz zatrzymał się tuż przed polem karnym, na trzecim obrońcy. W początkowych fragmentach to Barcelona prowadzi grę, a Real szuka szans w szybkich atakach.
Pierwsza szarża Viniciusa. Brazylijczyk był szybszy od obrońców Barcy, ale w polu karnym za mocno wypuścił sobie piłkę.
Piłka wróciła do Ter Stegena, ten niedokładnie i o włos od przejęcia był Benzema. Gdyby u się udało, byłby sam przed bramką!
Początek dla Barcelony. Duma Katalonii szuka szczęścia w ataku pozycyjnym.
Zaczęli!
Czy to będzie wieczór Leo Messiego?

Już tylko kwadrans do pierwszego gwizdka!
Oglądamy rozgrzewkę Realu.

�V���݊�m��f�r.��ky�m��?��"�׫r����!��?P� p5�'(��!j�Z���~�ܷ +s�-% ["r����準�����l��\��qUi0���i���r���TM��z���
W Madrycie już niemal wszystko gotowe.

Królewscy na stadionie Alfredo Di Stefano będą mieli okazję wygrać trzecie z rzędu El Clasico, co nie zdarzyło się od 43 lat.
Znamy już składy obu ekip!

�V�����m�۞����
Mecz Realu z Barceloną to również starcie szkoleniowców - Zinedine'a Zidane’a z Ronaldem Koemanem. Gazeta "Mundo Deportivo" uważa, że zwycięstwo podopiecznych holenderskiego trenera sprawi, że nie oddadzą już oni tytułu. Według dziennikarzy, Atletico będzie jeszcze gubić punkty, zaś Real skoncentruje się na Lidze Mistrzów.
W hiszpańskich mediach nie brakuje opinii, że spotkanie będzie ważnym starciem napastników. Lider klasyfikacji najskuteczniejszych Lionel Messi (Barcelona) zdobył 23 bramki, w tym 16 w ostatnich 13 występach. Natomiast Karim Benzema (Real Madryt) ma 18 goli i trafiał w poprzednich siedmiu spotkaniach.
Barcelona jest niepokonana w 19 kolejnych spotkaniach ligowych (16 zwycięstw, trzy remisy), a niebawem powalczy też w finale Pucharu Hiszpanii z Athletic Bilbao. Real z kolei dodatkowo - i co ważne, skutecznie – rywalizuje w Lidze Mistrzów. W pierwszym meczu półfinałowym wygrał z Liverpoolem 3:1 po dwóch golach Viniciusa Juniora i jednym Marco Asensio.
ilka dni temu Atletico poniosło trzecią porażkę w tym sezonie ekstraklasy, 0:1 z mającą matematyczne szanse na mistrzostwo Sevillą. Po 29 kolejkach lider ma zaledwie punkt przewagi nad Barceloną i trzy nad Królewskimi. W lutym dystans tych klubów do Atletico wynosił 10 pkt. Sevilla traci obecnie osiem oczek.
Real Madryt - Barcelona 2:1
Bramka: Benzema (14'), Kroos (28') - Mingueza (60')
Autor: pqv / Źródło: eurosport.pl