Real Madryt - Atletico Madryt 3:0. Królewscy niemal pewni finału

02/05/2017, 20:39 GMT+2

Pierwsza madrycka bitwa o finał Ligi Mistrzów dla Realu. Królewscy rozbili na swoim stadionie Atletico 3:0. To był jeden z najwspanialszych wieczorów na Santiago Bernabeu Cristiano Ronaldo. Autora hat-tricka, absolutnego bohatera spotkania.

Derby Madrytu w Lidze Mistrzów to już tradycja. Drużyny ze stolicy walczyły ze sobą w ostatnich trzech edycjach rozgrywek. Raz w ćwierćfinale, dwukrotnie w finale. Za każdym razem ich potyczki były wyrównane, za każdym razem na koniec cieszył się Real.
Od kolejnego triumfu dzielą go centymetry. Zaliczka Królewskich jest i wymarzona, i w pełni zasłużona. Piłkarze Zidane'a zagrali z rozmachem, na bramkę Jana Oblaka sunęli z atakami nieustannie. Nie zapominali przy tym o grze w tyłach. Jeśli zawodnicy Atletico byli przed meczem uważani za mistrzów defensywy, to Real pokazał, że poziom gry w obronie można podnieść na jeszcze wyższy poziom.

3x CR7

Słoweński bramkarz gości w pierwszej połowie kilka razy wyciągał swój zespół z opresji. Potrafił znaleźć sposób na Marcelo, Karima Benzemę czy Raphaela Varane'a. Nie znalazł na Cristiano Ronaldo.
Portugalczyk, ćwierćfinałowy koszmar Bayernu Monachium (zaliczył w dwumeczu pięć trafień), zdołał wbić mu trzy gole.
Pierwszego przed przerwą, niezbyt ładnego, bo po przypadkowym zagraniu od Casemiro. Drugiego po zmianie stron, dla odmiany przepięknego, z woleja, przy którym nawet taki specjalista jak Oblak szans nie miał żadnych. I w końcu ostatniego, z bliska, będącego zwieńczeniem zespołowej akcji koncertowo grających gospodarzy.
Atletico będzie miało w rewanżu problem. W tej chwili awans wydaje się być dla niego nieosiąglalny. Na Santiago Bernabeu zagrozić gospodarzom drużyna Diego Simeone nie potrafiła w ogóle. Na wyciągnięcie wniosków ma czas do przyszłego tygodnia.

Glik w środę

Zwycięzca tej pary w finale zmierzy się z AS Monaco lub Juventusem Turyn. Zespół z Księstwa, z Kamilem Glikiem w składzie, będzie gospodarzem pierwszego spotkania w środę, a rewanż odbędzie się 9 maja w Turynie.