RB Lipsk - Union Berlin: wynik meczu i relacja live - Bundesliga

18/01/2020, 20:14 GMT+1

Rafał Gikiewicz nie uchronił Unionu Berlin od porażki z liderem Bundesligi. W sobotnim meczu 18. kolejki niemieckiej ekstraklasy ekipa ze stolicy przegrała na wyjeździe z RB Lipsk 1:3.

Spotkanie zaczęło się sensacyjnie, bo od prowadzenia gości, które w 10. minucie dał im Marius Bulter.
Gikiewicz czyste konto zachował do 51. minuty, wówczas pokonał go Timo Werner. 23-latek trafił jeszcze w 83. minucie i objął prowadzenie w klasyfikacji najlepszych strzelców. Na koncie ma 20 goli - o jeden więcej od Roberta Lewandowskiego. Niemiec prowadzi również w klasyfikacji kanadyjskiej (20 trafień + 6 asyst).
W międzyczasie bramkę dla gospodarzy zdobył także Marcel Sabitzer.

Rośnie przewaga Lipska

W tabeli RB Lipsk ma pięć punktów przewagi nad drugą Borussią Moenchengladbach, która w piątek przegrała na wyjeździe 0:2 z Schalke 04.
Trzeci Bayern Monachium Lewandowskiego traci siedem, ale Bawarczycy swoje wyjazdowe spotkanie z Herthą Berlin rozegrają w niedzielę (g. 15:30). Union jest dwunasty
RB Lipsk - Union Berlin 3:1 (0:1)
Bramki: Timo Werner (51, 83), Marcel Sabitzer (57) - Marius Bulter (10)
Autor: br / Źródło: Eurosport; PAP