RB Lipsk - Tottenham, Valencia - Atalanta: wynik na żywo i relacja live - Liga Mistrzów

10/03/2020, 19:44 GMT+1

RB Lipsk i Atalanta Bergamo - to pierwsze dwa zespoły, które zameldowały się w ćwierćfinale Ligi Mistrzów. Tak relacjonowaliśmy wtorkowe mecze rewanżowe 1/8 finału w eurosport.pl.

W środę kolejne emocje, kolejne rewanże: Liverpool - Atletico i PSG - Borussia.

RB Lipsk wygrywa 3:0, w dwumeczu 4:0 i osiąga największy sukces w historii.
ARBITER ZAGWIZDAŁ PO RAZ OSTATNI W LIPSKU.

Strzał Fernandesa zza pola karnego. Pewnie chwyta bramkarz Lipska.
Atalanta wygrywa 4:3, a w dwumeczu 8:4 i ma historyczny awans do ćwierćfinału. Niesamowici są piłkarze Gasperiniego, wielki jest Ilicić!
KONIEC MECZU W WALENCJI.
Gameiro przed szansą na 4:4. Nic z tego.
Dwie minuty doliczone w Walencji, sześć w Lipsku.
Wejście smoka Forsberga! Pierwsze dotknięcie piłki i od razu gol!
3:0 DLA LIPSKA!
Tymczasem w Lipsku schodzi bohater RB - Sabitzer, oczywiście przy dużym aplauzie. W jego miejsce Forsberg.
Tym razem od Freulera Słoweniec otrzymał podanie. Nie mógł nic innego zrobić, jak tylko dołożyć nogę.
3:4 CZWARTY GOL ILICICIA!
Pierwszy celny strzał londyńczyków na bramkę Lipska. Bardzo ładna akcja Lucasa, ale Alli nieczysto trafił w piłkę.
Niesamowity jest Josip! Strzela po ziemi, mocno, przypieczętowując w zasadzie Atalancie awans.
3:3 ILICIĆ! CUDU W WALENCJI NIE BĘDZIE.
Torres otrzymał podanie od Parejo i przelobował bramkarza. Nietoperze potrzebują jeszcze trzech bramek do awansu. Mają trochę ponad 20 minut. Dadzą radę?
3:2 VALENCIA STRZELA!
W Lipsku posiadanie piłki po 50 procent.
Strzał Wernera nad poprzeczką. Czekamy też na atak Kogutów, chcemy emocji!
Kolejna zmiana w Lipsku. Haidara za Nkunku.
Schick przed niezłą okazją, ale pudłuje. I to bardzo.

Na noszach zniesiony Nordi, trzyma się za głowę. W jego miejsce Adams.
Chwile grozy w Lipsku. Na murawie leży Mukiele.
Podanie Torresa wzdłuż bramki i strzał z bliska Gameiro ląduje w siatce.
GOL W WALENCJI. 2:2!
Werner ładnie się przedarł, szukał sobie miejsca, ale nie znalazł i zaliczył stratę.
Mourinho w przerwie bez żadnych zmian, Celades z kolei oszczędził już winowajcę przy obu golach Diakhaby'ego. Na boisku jest Guedes.
GRAMY!
Tottenham potrzebuje do awansu trzech goli, a Valencia sześciu...
Słoweniec nie zagrzeje długo miejsca we Włoszech.

Pierwsze połowy miały dwóch bohaterów: Sabitzera i Ilicicia.
Czyżbyśmy już mieli po emocjach? Jeszcze poczekajmy. Przypomnijmy sobie, co działo się w poprzednim sezonie w fazie pucharowej.
Przerwa także w Walencji.
Tuż przed końcem Atalanta miała szansę na trzeciego gola.
Gospodarze już chyba bez nadziei na odrobienie strat, no ale w dwumeczu przegrywają już 2:6...
W Walencji sędzia doliczył trzy minuty.
Przerwa w Lipsku. 2:0 dla gospodarzy, 3:0 w dwumeczu.
Duże nieporozumienie pod bramką Kogutów. Lloris uratował swój zespół.
Słoweniec pewnie strzela po ziemi. Wiadomo tym samym, że w tym meczu też nie będzie dogrywki.
ATALANTA PROWADZI 2:1
Rzut karny na Mestalla po ręce Diakhaby'ego! Ilicić przed szansą na drugiego gola!
Było groźnie w Lipsku. Nieprzyjemny strzał Lo Celso! Gulacsi z trudem wybija piłkę!
W Niemczech nie widać, że to Tottenham musi gonić z wynikiem. Koguty są całkowicie bezradne bez dwóch największych gwiazd: Harry'ego Kane'a i Heung Min Sona.
Lloris tym razem dobrze piąstkował.
Werner z dystansu technicznie, ale nad bramką.
Palomino nie porozumiał się z własnym bramkarzem. Kevin Gameiro przejął piłkę i strzelił na 2:0.
1:1 VALENCIA - ATALANTA
Angelino do Sabitzera, a Austriak strzela po rękach Llorisa.
2:0 DLA LIPSKA! Co się odwlecze, to nie uciecze.
Angelino do Wernera, a ten strzela na 2:0. Sędzia uznał, że był spalony.
Lipsk mógł prowadzić już 2:0. Schick zagrywa do Mukiele, a jego strzał z ostrego kąta trafia w boczną siatkę.
Wiemy już, że w Lipsku nie będzie dogrywki. Tottenham, jeśli chce awansować, musi strzelić co najmniej dwa gole.
Najpierw strzał Wernera blokuje Angelino, potem uderzenie Sabitzera ląduje w siatce. Piłka jeszcze przeszła po palcach Llorisa.
1:0 DLA LIPSKA!
Odpowiadają niemieccy piłkarze. Też bez powodzenia Angelino.
Pierwsza niezła akcja Kogutów. Alli dośrodkowuje, ale Lamela nie dobiega do piłki.
Najgorszej jak mógł zaczął się mecz dla Hiszpanów. W dwumeczu przegrywają już 1:5.
Ilicić falowany w polu karnym przez Diakhabę i Słoweniec pokonuje Cillessena strzałem z jedenastu metrów!
1:0 DLA ATALANTY!
No to gramy!

Czas na składy wszystkich czterech drużyn dziś grających.
Mecz w Walencji odbywa się przy pustych trybunach. W sumie już cztery spotkania 1/8 finału odbywają się bez kibiców.
Po pierwszych meczach w zdecydowanie lepszych humorach są piłkarze RB Lipsk i Atalanty. Niemiecki zespół broni jednobramkowej zaliczki z Londynu z ekipą Jose Mourinho (1:0), a zawodnicy z Bergamo trzybramkowej. Pierwsze starcie w Mediolanie wygrali 4:1.
RB LIPSK - TOTTENHAM (3:0, W DWUMECZU 4:0)
VALENCIA - ATALANTA (3:4, W DWUMECZU 4:8)
Autor: lukl / Źródło: eurosport.pl