RB Lipsk - Hertha Berlin: wynik meczu i relacja - Bundesliga - Piłka nożna

25/09/2021, 16:29 GMT+2

Piłkarskie lanie w Bundeslidze. RB Lipsk pokonało na własnym boisku Herthę Berlin aż 6:0. Jedyną dobrą wiadomością dla stołecznej ekipy jest powrót po kontuzji Krzysztofa Piątka, który pojawił się na murawie w końcowych minutach.

Początek sezonu dla berlińczyków był koszmarny. W nowe rozgrywki weszli trzema porażkami, w tym tą bardzo bolesną 0:5 z Bayernem Monachium. Później była chwila wytchnienia i zwycięstwa z beniaminkami z Bochum i Fuerth, ale one jedynie zamazały prawdziwy obraz Herthy.

Powrót Piątka

W sobotę ekipa trenera Pala Dardai była zupełnie bezbronna, bramki traciła wręcz hurtowo. Dla Lipska, który wcale nie imponował ostatnio formą, trafiali Christopher Nkunku (dwukrotnie), Youssuf Poulsen, Nordi Mukiele, Emil Forsberg i Amadou Haidara.
Berlińczycy będą zatem chcieli o tym spotkaniu jak najszybciej zapomnieć. Pozytyw jednak jeden jest. W 83. minucie na boisku zameldował się Piątek. Dla polskiego napastnika był to pierwszy występ od 12 maja, kiedy to w meczu z Schalke złamał kostkę. Tamta kontuzja wykluczyła go między innymi z udziału w Euro 2020.
Snajper znalazł się także wśród powołanych przez Paulo Sousę na październikowe mecze kadry przeciwko San Marino i Albanii.
W Lipsku 45 minut dla Herthy zagrał też inny z Polaków - Dennis Jastrzembski.