Raul Jimenez skomentował koszmarną kontuzję i operację czaszki - Premier League 2020/21

01/12/2020, 13:16 GMT+1

Fani Wolverhampton i całej angielskiej Premier League mogą odetchnąć. Napastnik "Wilków" Raul Jimenez, który w niedzielę podczas meczu z Arsenalem doznał pęknięcia czaszki, po raz pierwszy od tamtych wydarzeń zabrał głos. Jego wpis w mediach społecznościowych napawa optymizmem.

29-letni Jimenez prosto z Emirates Stadium trafił do jednego z londyńskich szpitali, gdzie jeszcze w nocy przeszedł operację pękniętej czaszki. W poniedziałek rano Wolverhampton wydał oświadczenie, w którym poinformowano, że piłkarz czuje się "komfortowo".

Raul Jimenez zabrał głos po operacji

Na kolejne informacje trzeba było poczekać niemal całą dobę. Ale warto było, bo te nadeszły od samego Meksykanina.
"Dziękuję za wszelkie wiadomości ze wsparciem. Pozostaję pod obserwacją lekarzy i mam nadzieję, że wkrótce wrócę na boisko" - napisał napastnik na Twitterze.

Niebezpieczne zderzenie piłkarzy

Do groźnie wyglądającego zdarzenia doszło już na początku spotkania w Londynie, wygranego przez Wolverhampton 2:1. Jimenez oraz obrońca gospodarzy David Luiz zderzyli się głowami. W meczu nastąpiła długa przerwa.
Odwieziono go do szpitala. Luizowi zabandażowano głowę. Brazylijczyk po około dziesięciu minutach wznowił grę, ale po pierwszej połowie został zmieniony.
Zdarzenie wywołało poważny niepokój w szeregach gości. - To była straszna chwila - przyznał po meczu trener "Wilków" Espirito Santo Nuno.
Meksykański napastnik jest czołowym piłkarzem Wolverhampton. W poprzednim sezonie zdobył 17 bramek dla tego zespołu, w obecnym - cztery.
Autor: pqv/łup / Źródło: eurosport.pl