Rangers FC - Benfica Lizbona, wynik i relacja, mecz Ligi Europy

27/11/2020, 06:42 GMT+1

Niesamowite rzeczy w Glasgow. Piłkarze Rangers FC zremisowali z Benficą Lizbona 2:2 (1:0) w meczu grupy D Ligi Europy, choć długo prowadzili. Występujący w tej samej grupie Lech Poznań przegrał w Belgii z Standardem Liege 1:2.

Gospodarze już w siódmej minucie objęli prowadzenie. Najpierw strzał głową Kemara Roofe'a instynktownie obronił Helton, dobitka Jamesa Taverniera, także głową, trafiła w poprzeczkę i wreszcie piłka spadła na nogę Scotta Arfielda, który posłał ją do siatki. 32-letni Kanadyjczyk, urodzony w szkockim Livingston, strzelił gola w trzecim kolejnym meczu Rangers.

Równie skuteczny jest ostatnio Roofe, który potwierdził to w 69. minucie. Po składnej i do tego efektownej akcji popisał się pięknym uderzeniem zza pola karnego w samo okienko bramki Benfiki. Było 2:0 dla Rangersów.

Trzy minuty, które wstrząsnęły Glasgow

Wydawało się, że zespół trenera Stevena Gerrarda kontroluje przebieg wydarzeń na boisku, ale grający do tej pory nieco bez przekonania goście nie zamierzali rezygnować. W 78. minucie w zamieszaniu podbramkowym rezerwowy Goncalo Ramos trafił w stojącego przed linią Jamesa Taverniera, a piłka po odbiciu się od Anglika wpadła do siatki i to jemu zapisano gola samobójczego.

Trzy minuty później zrobiło się już 2:2. Po koronkowej akcji strzałem pod poprzeczkę z 12 metrów do remisu doprowadził doświadczony Pizzi.
Rangersi prowadzą w grupie D, ale mają tyle samo punktów co Benfica (po 8). Lech jest trzeci (3 pkt).

Rangers FC - Benfica Lizbona 2:2 (1:0)
Bramki: Scott Arfield (7). Kemar Roofe (69) - James Tavernier (78-samob.), Pizzi (81).
Standard Liege - Lech Poznań 2:1 (0:0)Bramki: Badoul-Fessal Tapsoba (63), Konstantinos Laifis (90+3) - Mikael Ishak (60).
Autor: twis / Źródło: PAP