Raków Częstochowa – Zagłębie Lubin: awaria oświetlenia przerwała mecz w Częstochowie - ekstraklasa

27/11/2021, 20:47 GMT+1

Rzadko spotykane obrazki na boiskach ekstraklasy. Mecz Rakowa z Zagłębiem Lubin w Częstochowie przerwano na długie minuty, bo zawiodło oświetlenie - zgasły wszystkie światła na stadionie.

Kibice Rakowa robili co w ich mocy, by pomóc oświetlić stadion

Ciemność na stadionie zapanowała jeszcze przed upływem 20. minuty przy wyniku 0:0. W jednej chwili zgasły wszystkie jupitery. Po chwili oczekiwaniu sędzia Sebastian Krasny zarządził zejście piłkarzy do szatni.
Awaria prądu podczas meczu Raków Częstochowa – Zagłębie Lubin
"A jak Raków powie, że black friday ma potrwać do soboty, to ma potrwać do soboty" - napisano żartobliwie na Twitterze wicemistrzów Polski.
Sytuacja z każdą minutą wydawała się jednak coraz poważniejsza, gdyż awaria instalacji elektrycznej nie ustępowała. Pojawiły się nawet sugestie, że spotkanie będzie musiało zostać przełożone.

Błysk Rakowa

Dopiero po blisko godzinie mecz w Częstochowie udało się wznowić. Piłkarze gospodarzy wrócili na murawę z animuszem i rozegrali jeden ze swoich najlepszych meczów w tym sezonie.
Raków prowadził do przerwy 1:0 po trafieniu Vladislavsa Gutkovskisa. Po zmianie stron dwa gole dorzucił Ivi Lopez, a w doliczonym czasie gry wynik ustalił Marko Poletanović, wykorzystując rzut karny.
Raków Częstochowa - KGHM Zagłębie Lubin 4:0 (1:0)
Bramki: 1:0 Vladislavs Gutkovskis (28), 2:0 Ivi Lopez (47), 3:0 Ivi Lopez (77), 4:0 Marko Poletanovic (90+1).
Żółta kartka - Raków Częstochowa: Fabio Sturgeon, Ben Lederman. KGHM Zagłębie Lubin: Patryk Kusztal, Łukasz Poręba, Jakub Żubrowski, Jakub Wójcicki. Czerwona kartka - KGHM Zagłębie Lubin: Aleksandar Pantic (62).
Sędzia: Sebastian Krasny (Kraków).
Raków Częstochowa: Vladan Kovacevic - Giannis Papanikolaou, Andrzej Niewulis, Zoran Arsenic - Mateusz Wdowiak (85. Daniel Szelągowski), Marko Poletanovic, Ben Lederman (73. Walerian Gwilia), Patryk Kun - Fabio Sturgeon (73. Wiktor Długosz), Ivi Lopez (85. Jakub Arak), Vladislavs Gutkovskis (81. Sebastian Musiolik).
KGHM Zagłębie Lubin: Dominik Hładun - Jakub Wójcicki (73. Bartłomiej Kłudka), Kamil Kruk, Aleksandar Pantic, Mateusz Bartolewski - Łukasz Poręba, Jakub Żubrowski (67. Kacper Lepczyński), Kacper Chodyna (73. Patryk Szysz), Filip Starzyński, Patryk Kusztal (46. Adam Ratajczyk) - Erik Daniel (84. Tomasz Pieńko).
Autor: jac/twis / Źródło: eurosport.pl