Raków Częstochowa - Wisła Płock: Wynik meczu i relacja - PKO BP Ekstraklasa

25/02/2022, 19:53 GMT+1

Raków Częstochowa nie odpuszcza walki o mistrzostwo kraju. Na otwarcie 23. kolejki PKO BP Ekstraklasy pokonał 2:0 Wisłę Płock i zbliżył się do ligowych liderów.

Po piątkowym zwycięstwie ekipa Marka Papszuna zrównała się punktami z drugą w tabeli Pogonią Szczecin. Do liderującego Lecha Poznań traci zaś tylko punkt. Dwa pierwsze zespoły swoje mecze tej kolejki zagrają jeszcze w ten weekend.

Dwusetny mecz Papszuna

Trzy punkty nie przyszły jednak łatwo, gdyż początkowo atakowała Wisła. W 18. minucie znalazła się w polu karnym Rakowa po wrzutce Dominika Furmana z rzutu wolnego z głębi pola. Groźniej było w następnej minucie po uderzeniu z dystansu Rafała Wolskiego, ale piłka przeleciała wtedy nad poprzeczką.
Pierwszy gol padł w 32. minucie, po akcji Iviego Lopeza prawym skrzydłem, gdy podanie Giannisa Papanikolaou z bliska wykończył Vladislavs Gutkovskis.
Wisła była bliska wyrównania w 44. minucie po kontrze wyprowadzonej przez Wolskiego i serii błędów częstochowian, choć wówczas mocny strzał Dusana Lagatora został zablokowany i skończyło się tylko na rzucie rożnym.
W 52. minucie Raków powinien prowadzić 2:0, gdyż po rzucie wolnym i główce Lopeza piłkę ręką odbił Furman. Sędzia odgwizdał za to jedenastkę, lecz Ivi rzut karny zmarnował.
Drugi gol dla wicemistrzów Polski padł w 59. minucie po akcji Deiana Sorescu i główce Mateusza Wdowiaka. Dla piłkarzy Rakowa starcie z Wisłą było dwusetnym meczem ligowym, w którym wystąpili pod wodzą trenera Papszuna.

Raków Częstochowa - Wisła Płock 2:0
Bramki: 1:0 Vladislavs Gutkovskis (32), 2:0 Mateusz Wdowiak (59-głową).
Żółta kartka - Raków Częstochowa: Fran Tudor, Tomas Petrasek, Jakub Arak. Wisła Płock: Rafał Wolski, Dusan Lagator, Dominik Furman.
Sędzia: Sebastian Krasny (Kraków). Widzów: 3107.
Raków Częstochowa: Vladan Kovacevic - Fran Tudor, Tomas Petrasek, Zoran Arsenic - Deian Sorescu, Ben Lederman (80. Szymon Czyż), Giannis Papanikolaou (87. Walerian Gwilia), Patryk Kun - Mateusz Wdowiak (87. Sebastian Musiolik), Ivi Lopez (69. Fabio Sturgeon) - Vladislavs Gutkovskis (80. Jakub Arak).
Wisła Płock: Krzysztof Kamiński - Damian Michalski (35. Jakub Rzeźniczak), Dusan Lagator (77. Igor Drapiński), Milan Obradovic, Piotr Tomasik - Fryderyk Gerbowski, Mateusz Szwoch, Dominik Furman (62. Damian Rasak), Filip Lesniak (62. Patryk Tuszyński) - Rafał Wolski (77. Marko Kolar), Łukasz Sekulski.
Autor: mb / Źródło: PAP / eurosport.pl