Raków Częstochowa – Pogoń Szczecin: wynik i relacja meczu – PKO BP Ekstraklasa

29/01/2021, 21:28 GMT+1

Po zimowej przerwie wróciła najlepsza piłkarska liga w Polsce, od razu serwując kibicom hit. W 15. kolejce PKO BP Ekstraklasy Pogoń Szczecin wygrała na wyjeździe z Rakowem Częstochowa 1:0 po golu Adriana Benedyczaka i wskoczyła na pozycję lidera.

Formalnie Ekstraklasa rozpoczęła grę w 2021 roku dwie godziny wcześniej w Lubinie, gdzie Zagłębie uległo 0:2 Wiśle Płock. Prawdziwy szlagier i, co więcej, mecz o lidera rozgrywany był jednak na GIEKSA Arenie w Bełchatowie.

Nie mogli marnować okazji w nieskończoność

Raków wciąż przebudowuje swój stadion, więc piłkarze klubu nawet mecze u siebie grają de facto poza domem. I na takich też w piątek wyglądali.
To Pogoń była konkretniejsza w swoich poczynaniach i, co najbardziej istotne, stworzyła więcej klarownych sytuacji. Naprzeciw bramki stanął i Michał Kucharczyk, i Benedyczak, pierwszy jednak wyraźnie chybił, drugi zaś trafił w słupek. Mimo to szczecinianie nie mogli marnować okazji w nieskończoność.
Decydujący moment nadszedł w 58. minucie, z prawego skrzydła zagrał Jakub Bartkowski, a 20-letni napastnik Pogoni wyprzedził obrońcę rywali i czystym uderzeniem głową otworzył i przy okazji zamknął wynik meczu.
To Raków oddał tego dnia więcej strzałów, lecz niemalże wszystkie okazały się niecelne. Dlatego to trzecia na koniec 2020 roku Pogoń wygrała mecz o lidera, zrównała się punktami z piątkowym rywalem i faktycznie wskoczyła na najwyższy stopień ligowego podium. Może ją z niego strącić dotychczasowy lider Legia, która równieź ma 29 punktów, a w niedzielę zagra z Bielsku-Białej z Podbeskidziem.