Rafał Gikiewicz zatrzymał chuliganów. Union Berlin - Hertha Berlin: wynik meczu - Bundesliga

03/11/2019, 09:29 GMT+1

Union Berlin w sobotnim meczu 10. kolejki Bundesligi pokonał u siebie Herthę 1:0. Dobry występ w bramce gospodarzy zaliczył Rafał Gikiewicz. Więcej mówi się jednak o jego zachowaniu po końcowym gwizdku, kiedy przegonił z murawy zamaskowanych chuliganów swojego klubu.

To był historyczny dzień w stolicy Niemiec. Po raz pierwszy doszło bowiem do derbów pomiędzy Unionem a Herthą w Bundeslidze. Starcie zapowiadano jako mecz podwyższonego ryzyka. Na początku drugiej połowy spotkanie zostało na kilka minut przerwane, bowiem z sektora zajmowanego przez kibiców gości na murawę poleciały race.
Wynik został rozstrzygnięty dopiero w 90. minucie. Union wygrał 1:0 po golu z rzutu karnego Sebastiana Poltera. Kibice beniaminka oszaleli z radości, ale po końcowym gwizdku nikomu nie było do śmiechu.

Reakcja Gikiewicza

Na boisku pojawiła się grupa zamaskowanych chuliganów. Byli to fani gospodarzy, którzy ruszyli w stronę miejsc zajmowanych przez przyjezdnych. Musieli interweniować piłkarze. Jednym z najaktywniejszych był Rafał Gikiewicz. Bramkarz Unionu zareagował zdecydowanie, nakazując pseudokibicom powrót na trybuny. Polecenia Polaka poskutkowały, bo kibice opuścili murawę.

Dzięki postawie Gikiewicza nie doszło do zamieszek, a skończyło się jedynie na strachu. Bramkarz został okrzyknięty bohaterem samego meczu, jak i wydarzeń po jego zakończeniu.
Po 10 kolejkach Bundesligi Union zajmuje 13. miejsce w tabeli. Hertha jest dwie lokaty wyżej.
Autor: Kaszaj / Źródło: Eurosport