Radość Suareza w meczu Atletico Madryt - Barcelona

03/10/2021, 05:09 GMT+2

Luis Suarez jest pamiętliwy? Po golu strzelonym Barcelonie wykonał gest charakterystyczny dla osoby trzymającej słuchawkę telefonu. W Hiszpanii nie mają wątpliwości, kto miał być jego adresatem.

Atletico pokonało Barcelonę 2:0. Dla Katalończyków, którzy bez Lionela Messiego popadli w sportowy marazm, to była pierwsza porażka w sezonie, ale z siedmiu meczów wygrali tylko trzy i są w środku tabeli.
Piłkarze Atletico sprawę zwycięstwa załatwili w pierwszej połowie. Najpierw po serii błędów defensywy Barcelony sytuację sam na sam z bramkarzem wykorzystał najpierw Francuz Thomas Lemar (23. minuta).

Telefon za telefon

Później przemówił Luis Suarez, który przed poprzednim sezonem zamienił Barcelonę na Madryt, ale nie z własnej woli. Bez żalu pożegnał go Ronald Koeman, trener, który wtedy dopiero co przejmował zespół. Holender o swoich planach wobec jednego z najlepszych strzelców w historii klubu (198 goli i 97 asyst w 283 występach) przekazał w zdawkowej rozmowie telefonicznej.
Jak radość po golu wyraził w sobotę Luis Suarez? Z ręką przy uchu, wyraźnie naśladując prowadzenie rozmowy telefonicznej (wcześniej złożył ręce ku górze, jakby chciał kogoś za to trafienie przeprosić).

"Suarez wskazał na Koemana" – nie ma wątpliwości dziennik "AS" na swojej stronie.
Sam Urugwajczyk zapewnił, że nie było w tym nic kontrowersyjnego i żeby nie odbierać tego jako przytyk wobec Koemana.
- To było do osób, które wiedzą, że nie zmieniłem numeru telefonu – wyjaśnił, ale tłumaczenie zabrzmiało osobliwie.
Przed niedzielnymi meczami Katalończycy są na dziewiątym miejscu z 12 punktami. Broniące tytułu Atletico ma 17 punktów - tyle samo co prowadzący w tabeli lokalny rywal Real.