Radomiak Radom - Wisła Kraków: wynik meczu i relacja - PKO BP Ekstraklasa

15/05/2022, 17:27 GMT+2

Ostatnia z wielkich zagadek tego sezonu PKO BP Ekstraklasy rozwiązana. Z najwyższą klasą rozgrywkową pożegnała się Wisła Kraków, która w niedzielnym meczu 33. kolejki przegrała w Radomiu z Radomiakiem 2:4, choć jeszcze w 48. minucie prowadziła 2:0.

Porażka Rakowa Częstochowa 0:1 z Zagłębiem Lubin przyczyniła się do mistrzostwa Lecha Poznań. Bezbramkowy remis w Szczecinie zapewnił Lechii Gdańsk czwarte miejsce i udział w europejskich pucharach. Porażki Termaliki i Górnika Łęczna sprawiły zaś, że oba kluby spadły do Fortuna I Ligi. Ten weekend z Ekstraklasą rozwiał wiele niewiadomych.

Zabójcze 19 minut Radomiaka

Zostawała już tylko jedna, dotycząca kolejnego ze spadkowiczów. Śląsk Wrocław zremisował w niedzielę 1:1 ze Stalą Mielec i odskoczył Wiśle na cztery punkty.
Piłkarze trenera Jerzego Brzęczka mieli jeszcze zatem okazję na odpowiedź. Ta sztuka udawała im się bardzo dobrze do 48. minuty i bramkach Giorgia Tsitaishvilego i Stefana Savicia.
Wydawało się, że mająca nóż na gardle Biała Gwiazda nie może tego prowadzenia wypuścić. Karol Angielski miał jednak na to inny plan.
Rezerwowy tego dnia strzelec Radomiaka już po dwóch minutach zdobył bramkę kontaktową. Dwie kolejne dołożył między 67. i 69. minutą, dzięki czemu skompletował hat-tricka i praktycznie przesądził o losie krakowian.
Gwóźdź do wiślackiej trumny wbił z kolei cztery minuty przed końcem Dawid Abramowicz, czym przyczynił się do historycznej chwili. Jeden z najbardziej zasłużonych klubów w dziejach polskiej piłki (13 tytułów w kolekcji) po 26 latach nieprzerwanej gry w ekstraklasie znów spada na jej zaplecze.
Radomiak Radom - Wisła Kraków 4:2 (0:1)
Bramki: Karol Angielski (50., 67., 69), Dawid Abramowicz (86.) - Giorgi Tsitaishvili (8.), Stefan Savić (48.)
Radomiak Radom: Filip Majchrowicz – Goncalo Silva (46. Tiago Matos), Raphael Rossi, Mateusz Cichocki, Dawid Abramowicz – Leandro (90. Jakub Snopczyński), Thabo Cele, Daniel Łukasik (90. Maciej Świdzikowski), Mateusz Radecki, Luis Machado (46. Filipe Nascimento) – Maurides (46. Karol Angielski).

Wisła Kraków: Paweł Kieszek - Konrad Gruszkowski, Joseph Colley, Michal Frydrych, Matej Hanousek – Giorgi Citaiszwili, Marko Poletanović, Patryk Plewka (80. Michal Skvarka), Elvis Manu (64. Mateusz Młyński), Stefan Savić (80. Sebastian Ring) – Jan Kliment (64. Zdenek Ondrasek).

Autor: mb / Źródło: eurosport.pl