Radomiak Radom - Lechia Gdańsk: wynik i relacja - PKO Ekstraklasa

14/08/2022, 15:47 GMT+2

Szybkie dwa gole w pierwszej połowie, dwa kolejne – po przerwie. Radomiak Radom efektownie pokonał Lechię Gdańsk (4:1) w meczu 5. kolejki ekstraklasy. Dla gości to druga porażka z rzędu.

Spotkanie rozpoczęło się idealnie dla gospodarzy. Po błędzie Michała Nalepy w środku boiska piłkę przejął Maurides, popędził w pole karne i strzałem tuż przy słupku pokonał Michała Buchalika. Był to drugi gol Brazylijczyka w tym sezonie. Poprzedni dał wygraną Radomiakowi w spotkaniu z Jagiellonią Białystok.
W końcu, w 17. Minucie, pierwszą groźną akcję przeprowadziła Lechia, jednak ze strzałem Flavio Paixao poradził sobie Majchrowicz. Odpowiedź gospodarzy była piorunująca. Maurides przedarł się lewym skrzydłem i posłał precyzyjne podanie do zamykającego akcję z drugiej strony Roberto Alvesa. Ten popisał się efektownym strzałem z pierwszej piłki i Buchalik był bez szans.
Radomiakowi było mało.
Za moment Maurides mógł ponownie cieszyć się z gola. Po jego strzale głową piłka odbiła się od poprzeczki. W następnej akcji radomianie wywalczyli rzut wolny tuż przed polem karnym. Jego wykonawcą był Mateusz Grzybek i piłka po jego strzale odbiła się od poprzeczki.

Radomiak zamiast przejąć całkowitą kontrolę nad spotkaniem. chwilę później stracił bramkę. Po strzale Dominika Piły piłkę ręką zagrał Mateusz Cichocki. Rzut karny pewnym strzałem wykorzystał Flavio Paixao. To był drugi gol Portugalczyka w tym sezonie i 103. w ekstraklasie.

Tuż przed przerwą mogło być 3:1 dla gospodarzy. Luis Machado znalazł się sam przed Buchalikiem, ale bramkarz gości wygrał ten pojedynek.

Radomiak dobił Lechię

Po przerwie wciąż groźniej atakował Radomiak. Gdy Nalepa ręką zatrzymał strzał sędzia Tomasz Musiał podyktował kolejny rzut karny. Piłkę na jedenastym metrze ustawił Filipe Nascimento i nie dał żadnych szans Buchalikowi.
Radomianie wciąż atakowali. Groźne strzały oddali Thabo Cele i Michał Feliks, który trafił w słupek. W końcu ten drugi dopiął swego. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Roberto Alvesa strzałem głową pokonał Buchalika i mógł fetować swojego pierwszego gola w ekstraklasie.

Radomiak wygrał drugi mecz z rzędu, Lechia poniosła kolejną porażkę. W poprzedniej kolejce przegrała u siebie z Koroną (0:1).
Radomiak Radom – Lechia Gdańsk 4:1 (2:1)

Bramki: 1:0 Maurides (4), 2:0 Roberto Alves (18), 2:1 Flavio Paixao (26-karny), 3:1 Filipe Nascimento (55-karny), 4:1 Micha Feliks (76-głową)
Radomiak Radom: Filip Majchrowicz – Mateusz Grzybek (62. Dariusz Pawłowski), Mateusz Cichocki, Raphael Rossi, Dawid Abramowicz – Thabo Cele (81. Jakub Nowakowski), Filipe Nascimento – Leandro (62. Daniel Pik), Roberto Alves, Luis Machado – Maurides (68. Michał Feliks).

Lechia Gdańsk: Michał Buchalik – David Stec, Michał Nalepa, Mario Maloca, Rafał Pietrzak – Maciej Gajos (73. Łukasz Zjawiński), Jarosław Kubicki – Dominik Piła (59. Jakub Kałuziński), Bassekou Diabate (59. Christian Clemens), Conrado (59. Ilkay Durmus) – Flavio Paixao (79. Tomasz Neugebauer).
Autor: twis / Źródło: PAP