Radomiak Radom - Górnik Łęczna: wynik meczu i relacja - PKO BP Ekstraklasa - Piłka nożna

22/10/2021, 18:33 GMT+2

Radomiak świętuje. W meczu beniaminków ekstraklasy radomianie pokonali na własnym boisku Górnika Łęczna 3:1. Podopieczni trenera Dariusza Banasika byli wyraźnie lepszą drużyną, choć nie pokazali wielkiej gry.

Od początku meczu radomianie dominowali. Pierwszy gol padł już w 25. minucie, kiedy idealne podanie Filipe Nascimento wykorzystał Karol Angielski. Piłka po strzale napastnika gospodarzy trafiła w poprzeczkę, ale chwilę potem przekroczyła linię bramkową.

Na drugiego gola kibice czekali do 37. minuty. Wtedy to Maurides popisał się celną główką i piłka wpadła do bramki Górnika. Maciej Gostomski co prawda złapał futbolówkę, ale ta całym obwodem znalazła się za linią bramkową.

Kontrola po stronie Radomiaka

Po zmianie stron gospodarze kontrolowali sytuację. I czyhali na okazję do podwyższenia wyniku. W 61. minucie Maurides wrzucił piłkę na polu karnym do Luisa Machado, który znalazł się sam na sam z Gostomskim. Zawodnik Radomiaka na raty zdobył trzeciego gola.

W końcówce miejscowi rozluźnili się i popełnili kilka błędów. Jeden z nich wykorzystał Damian Gąska, zdobywając honorowego gola dla zespołu z Łęcznej.
Dzięki wygranej Radomiak wskoczył na szóste miejsce w tabeli, Górnik pozostał ostatni.
Radomiak Radom - Górnik Łęczna 3:1 (2:0)
Bramki: Angielski (25'), Maurides (38'), Luis Machado (61') - Gąska (82').
Radomiak Radom: Filip Majchrowicz - Damian Jakubik, Raphael Rossi, Mateusz Cichocki, Dawid Abramowicz - Leandro (75. Mario Rondon), Tiago Matos, Filipe Nascimento, Luis Machado (75. Rhuan da Silveira Castro) - Karol Angielski, Maurides (87. Dominik Sokół).

Górnik Łęczna: Maciej Gostomski - Bartosz Rymaniak, Tomasz Midzierski, Kamil Pajnowski, Leandro - Marcel Wędrychowski (76. Łukasz Szramowski), Janusz Gol, Tomasz Tymosiak (46. Szymon Drewniak), Alex Serrano (46. Damian Gąska), Serhij Krykun (60. Michał Mak) - Bartosz Śpiączka (79. Przemysław Banaszak)
Autor: pqv/po / Źródło: PAP