Puszcza Niepołomice - Legia Warszawa: wynik meczu, składy - Puchar Polski

25/09/2019, 20:35 GMT+2

Miał być awans i jest, ale Legia Warszawa nie została zmuszona do szczególnego wysiłku, aby wygrać 2:0 w wyjazdowym spotkaniu z Puszczą Niepołomice w 1/32 finału Pucharu Polski.

Legia w tym sezonie w kratkę. Od końca sierpnia do końca września we wszystkich rozgrywkach odniosła dwa zwycięstwa, miała tyle samo porażek i raz zremisowała. W miniony weekend drużynie Aleksandara Vukovicia udało się wywieźć trzy ważne punkty z boiska Cracovii w lidze.
W tygodniu czekał już kolejny mecz w Niepołomicach z Puszczą w Pucharze Polski. I znów z płynnością gry było tak sobie.

Rywal nie miał atutów

Brak awansu wicemistrzów Polski na terenie pierwszoligowca byłby oczywiście sensacją, ale nic takiego nie nastąpiło. Stołeczny klub gra dalej, choć do kolejnej rundy wszedł niewielkim nakładem sił. Legia nie forsowała więc tempa. Inna sprawa, że piłkarze Puszczy jej do tego praktycznie nie zmuszali.
Goście mieli przewagę przez całe spotkanie. Częściej posiadali piłkę, tylko kiedy już przedostawali się pod pole karne rywali, to wykazywali się nieporadnością, nie wspominając o składnych akcjach. Nie było w zespole Vukovicia piłkarza, który błysnąłby w ofensywie nieszablonowym zagraniem. W pierwszej połowie jedyną przygotowaną sytuacją było dośrodkowanie Arvydasa Novikovasa z prawej strony i strzał głową młodego Mateusza Praszelika. Świetną interwencją jednak popisał się Matusz Górski.

Wygrany wśród przegranych

Dość powiedzieć, że długo jedynym golem Legii był ten po stałym fragmencie gry. Przed przerwą Domagoj Antolić dośrodkował z rzutu rożnego, a Mateusz Wieteska skierował piłkę głową do siatki.
Na kolejne groźne sytuacje trzeba było czekać aż do samej końcówki spotkania, gdy Jose Kante trafił w słupek z ostrego kąta, a dobitkę Luisa Rochy świetnie obronił Górski. Jeśli chodzi o bramkarza Puszczy, który ma za sobą pobyt w Ajaksie Amsterdam, to śmiało można o nim powiedzieć, że wśród przegranych był paradoksalnie jednym z wygranych, bo pokazał się z dobrej strony.
Drugi raz pokonał go Kante dopiero w 90. minucie. Koledzy Górskiego pogubili się w obronie, dzięki czemu napastnik Legii miał przed sobą tylko bramkarza i bez trudu okazję wykorzystał.
WYNIK:Puszcza Niepołomice - Legia Warszawa 0:2
Bramki: 0:1 Mateusz Wieteska (41-głową), 0:2 Jose Kante (90).